Liczący 1200 lat Magdeburg jest jednym z najstarszych miast w nowych niemieckich krajach związkowych. Temu miastu nigdy nie było łatwo w ...

Nieustanne odrodzenie, czyli historia Magdeburga

/
5 Comments
Liczący 1200 lat Magdeburg jest jednym z najstarszych miast w nowych niemieckich krajach związkowych. Temu miastu nigdy nie było łatwo w jego długiej historii. Jako rezydencja cesarzy, miasto hanzeatyckie i pruska twierdza Magdeburg był nieustannie nękany wojnami i zniszczeniami. Ale miasto zawsze było pełne wiary w swoją przyszłość, wciąż odradzało się na nowo, szczególnie wielką wagę przykładając do troski o zachowanie swoich dóbr kulturowych.
germany.travel/pl 

Na ulicy Breiterweg stanowiacej kompleks barokowych kamienic i nowoczesnego wzornictwa, uwage przechodniów przyciaga jedno z ostatnich architektonicznych dziel artysty Friedensreicha Hundertwassera ZIELONA CYTADELA MAGDEBURSKA - nazwa, która nadal autor swojemu dzielu architektonicznemu - zostala uroczyscie wyswiecona 3 pazdziernika 2005 roku. Hundertwasser pracowal nad jej planami jeszcze na krótko przed smiercia w 2000 roku. 

magdeburg-tourist.deYou may also like

5 komentarzy:

 1. Mam wrażenie, że Niemcy są bardzo nieodkryte turystycznie (przynajmniej przez Polaków). Większość jeździ do Berlina albo bywa gdzieś w Bawarii (Neuschwanstein) ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością jest w tym trochę racji, ale to naturalne, że wiekszość pragnie odwiedzić stolicę kraju, dopiero potem mysli o reszcie.

   Usuń
 2. Mam ją w favach :) Bardzo ładna pocztówka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, ze architektura bardzo ciekawa.

   Usuń
 3. Piękna architektura, na pewno miejsce ciekawe do odwiedzenia. Gdyby stworzyć listę takich miejsc to nie wiem ile pozycji by się na niej znalazło, mnóstwo po prostu :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)