Przyglądając się tej pocztówce z daleka, odnosi się wrażenie, że w oddali znajduje sie paryska wieża Eiffla a na  ławeczce z pewnością ...

Cudze chwalicie, swego nie znacie.

/
7 Comments

Przyglądając się tej pocztówce z daleka, odnosi się wrażenie, że w oddali znajduje sie paryska wieża Eiffla a na  ławeczce z pewnością za chwilę usiądzie para zakochanych, bowiem klimat tej pocztówki wydaj się być czysto paryski. Dopiero kiedy widzimy ją z bliska uświadamiamy sobie, że to magiczne miejsce znajduje się w Polsce i wcale nie potrzeba wiele aby osiągnąć efekt unoszącego się w powietrzu romantyzmu.
Osobiście uwielbiam tego rodzaju pocztówki, bo nie dość, ze są czarno-biale to w dodatku mają w sobie nutkę nostalgii, romantyzmu i spokoju. Jak widać nie wiele trzeba , aby osiągnąć taki efekt. Wystarczy dobre oko i wrażliwość fotografa.

park w wrocławiuYou may also like

7 komentarzy:

 1. kojarzy mi się z przedwojennym klimatem, chociaż w sumie nie wiem dlaczego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ławki na kartkach maja jakąś uspokajającą moc... szczególnie w tonacji czarno białej. Bardzo ładna kartka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też to odczuwam, dlatego tak je lubie fotografować, przesiadywać na nich, czy otrzymywać pocztówki , własnie z nimi.

   Usuń
 3. Masz racje pocztówka jest naprawdę urocza przywołuje setki romantycznych obrazów na myśl. Co prawda wierze - zakonczone spiczastym hełmem w stylu gotyku niemieckiego - odrzucaja mysl o Paryzu, jednak nie przeszkadza to w pozytywnym odbiorze tego miejsca. Jest uroczo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pocztówka jest piękna, taka nostalgiczna trochę

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)