Szwajcaria jest państwem, które nie ma dostępu do morza. Teren jest górzysty, co powoduje, że warunki życia są tam trudne. W południowej c...

Dlaczego warto odwiedzić Szwajcarię?

/
0 Comments
Szwajcaria jest państwem, które nie ma dostępu do morza. Teren jest górzysty, co powoduje, że warunki życia są tam trudne. W południowej części znajdują się Alpy. Natomiast większa część ludności zamieszkująca to państwo zamieszkuje na wyżynie Szwajcarskiej. Występują tam liczne jeziora i rzeki. Klimat panujący na Wyżynie Szwajcarskiej jest raczej umiarkowany. W górach natomiast występują niższe temperatury, a na szczytach Alpejskich lodowiec.

Flora Szwajcarii należy do strefy umiarkowanej, co oznacza, że przeważają lasy mieszane. Układają się, ze względu na ukształtowanie terenu, w piętra roślinne. Fauna Szwajcarii jest typowa dla europejskich lasów mieszanych – występują tam dziki, sarny i jelenie. Można również natknąć się na zwierzynę typowo górską – kozice, świstaki i koziorożce.

atrakcje szwajcarii

Dlaczego warto odwiedzić Szwajcarię?

Szwajcaria, oprócz ciekawego ukształtowania terenu, ma do zaoferowania wiele zabytków. Dużo jest wpisanych na światową listę UNESCO. Każdy z nich jest warty uwagi.


Zamki w Bellinzonie, są pozostałością po czasach średniowiecza, w którym przede wszystkim budowano forty w celach obronnych. Zamek Castelgrande wraz z fortyfikacjami, ukazują jak bardzo niebezpieczny był okres średniowiecza i w jaki sposób ludzie bronili się przed najeźdźcami. Oprócz niego znajdują się tam jeszcze dwa zamki. Dziś są ozdobami i atrakcją turystyczną dla osób odwiedzających dolinę Tocino.

Zabytkowe miasto w Bernie jest pozostałością po urbanizacji z dwunastego wieku. Znajdują się tam budowle z różnych okresów, między innymi piętnastowieczne arkady i szesnastowieczne arkady. W osiemnastym wieku miasto musiało zostać w większości odbudowane, jednak zachowany został jego pierwotny charakter.

Monte San Giorgio to góra, która ma kształt piramidy. Położona jest przy jeziorze Lugano. Znajdują się tam wykopaliska, w których odkryto bardzo dużo gatunków zwierząt pochodzących z triasu. Do zwierząt, których szkielety zachowały się niemal w całości należą: plakodonty, ichtiozaury i notozaury. Nadaje to wyjątkowego charakteru tej górze.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)