Wiedeń to miasto z historią przez duże H. Każdy odwiedzający to miasto od razu to odczuje, gdyż z historią zetknąć się tu można praktycz...

Stolica Austrii, czyli miasto z historia

/
0 Comments

Wiedeń to miasto z historią przez duże H. Każdy odwiedzający to miasto od razu to odczuje, gdyż z historią zetknąć się tu można praktycznie na każdym kroku. Z każdej strony widać cesarskie godło. Zewsząd patrzą na nas postacie Franciszka Józefa, Sissi i Karola Habsburga. Witryny sklepowe ozdobione są hasłem "Dostawca na Dwór Królewsko-Cesarski". Po prostu każdy tu cofa się w czasie do okresu Cesarstwa Austro-Węgierskiego.

Choć Wiedeń nie jest najtańszym miastem na urlop (zdecydowanie taniej jest np. w równie pięknej Pradze), to turysta znajdzie tutaj naprawdę wiele atrakcji. Jest co oglądać i mówiąc szczerze jednodniowa wycieczka do Wiednia to po prostu wyrzucone w błoto pieniądze. W tym mieście trzeba zatrzymać się na dłużej, warto tu spędzić dwutygodniowy urlop czy wakacje. Wynająć pokój w jednym z licznych hoteli wiedeńskich i metodycznie, jedno po drugim odwiedzać wszystkie ciekawe miejsca. Pochodzić po sklepach, oglądając zawsze najmodniejsze kreacje, zwiedzić okolice Wiednia, gdzie też jest co oglądać.


Warto pamiętać też o typowej austriackiej kuchni, oraz rozrywkach nocnych oferowanych turystom i mieszkańcom Wiednia w równie szerokim zakresie, co zabytki i muzea.
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)