Bardzo długo zwlekałam z pokazaniem tej małej, lecz jakze cennej kolekcji , światu.  Od roku skryte zostały w małym żółtym pudełeczku.  ...

Potomstwa walecznego ludu, zabytki Kambodży

/
5 Comments
Bardzo długo zwlekałam z pokazaniem tej małej, lecz jakze cennej kolekcji , światu. 
Od roku skryte zostały w małym żółtym pudełeczku. 
Po raz pierwszy poczułam tak wielkie przywiązanie do tych pocztówek do takiego stopnia, że aż chciałam zachować je tylko dla siebie i cieszyć sie swoim skarbem w totalnym odosobnieniu. 
 Nie wiem, skąd te uczucia...ale przyszedł czas aby pochwalić się Wam tym cennym dla mnie nabytkiem...

zabytki kambodża

Kambodża... 
Ten niezwykle ciekawy kraj jest jednym z najbardziej doświadczonych przez historię. Burzliwe czasy wojen domowych, najazdów i eksperymentów społecznych zniszczyły w dużej mierze jego historię i gospodarkę.

Państwo to leży w południowo - wschodniej części Azji i jest to również jeden z najbiedniejszych krajów tego kontynentu. Położone jest na półwyspie, w dorzeczu rzeki Mekong nad samą zatoką Syjamską.


Warto przypomnieć, że 1200 lat temu wojownicze plemię Khmerów opanowało dzisiejsze ziemie Kambodży i sąsiednich państw - Wietnamu, Tajlandii i Laosu, tworząc wówczas potężne imperium. Dziś aż 90% mieszkańców Kambodży to potomkowie tego niezwykle walecznego ludu.

Cambodia

Położenie Kambodży, oraz jej wieloletnia izolacja sprawiły, że kraj ten dopiero otwiera się na turystów. Nie ma tam zatem kurortów takich jak znamy z Egiptu, Tunezji, czy innych krajów basenu Morza Śródziemnego. Pomimo bliskości Tajlandii, która słynie z pięknych plaż i miejsc wypoczynkowych jak Phuket, Kambodża wciąż pozostaje „w tyle”. Miejscem, do którego jedzie się, aby wypocząć na plaży jest położone nad Zatoką Syjamską małe miasteczko Sihanouk Ville. Mniej popularne, jest leżące na południowym wschodzie miasto Kep. 

Kambodża zabytkiKambodża w ciągu ostatnich lat zyskała na popularności i stała się obowiązkowym przystankiem podczas podróży po Azji Południowo- Wschodniej. Obecność jednego z największych zabytków architektury średniowiecznej - świątyń Angkoru przyciąga tu rzesze turystów. Jako że Kambodża to przede wszystkim tereny wiejskie i rolnicze, najważniejsze miejsca godne odwiedzenia skupiają się w okolicach lub zasięgu dwóch głównych miast - Phnom Penh i Siem Reap w pobliżu którego znajdują się ruiny Angkoru. Piękno średniowiecznych hinduistycznych budowli przeplata się tu z przepychem zabytków architektury buddyjskiej, zakurzone miasteczka nie ustępują urokiem pozłacanej stolicy. Wycieczka po Kambodży to nie tylko zwiedzanie poszczególnych obiektów, ale także szansa na poznanie bądź zgłębienie wiedzy na temat azjatyckich religii. Piękno przyrody i bogactwo zabytków sprawia, że nikt nie wyjedzie stąd zawiedziony. 

You may also like

5 komentarzy:

 1. wow kartki sa przesliczne <3
  wcale sie nie dziwie ze chcialas je miec tylko dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne kartki!
  mój promotor był kiedyś w Kambodży w muzeum poświęconym ostatnim wojnom w tym kraju i stwierdził, że zrobiło ono na nim wieksze wrażenie niż Auschwitz, choć może to dlatego, że miał świadomość, że tych mordów dokonali "swoi" a nie - jak u nas - najeźdźcy.

  OdpowiedzUsuń
 3. pocztówki są niesamowite... sprawiają, że mam chęć kiedyś wybrać się tam i zobaczyć to wszystko na własne oczy. czysta magia.

  OdpowiedzUsuń
 4. cute!!!

  http://glamourgirl-bg.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Widoki robią niesamowite wrażenie. Gratuluję kolekcji tak świetnych pocztówek.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)