Anna Pavlova wybitna baletnica, która wręcz pływała po scenie. Jej interpretacja Umierającego łabędzia z Karnawału zwietrząt uważana jest ...

Anna Pavlova – deser rosyjskiego baletu

/
1 Comments
Anna Pavlova wybitna baletnica, która wręcz pływała po scenie. Jej interpretacja Umierającego łabędzia z Karnawału zwietrząt uważana jest za mistrzowską i do dziś stanowi wzór do naśladowania. Wystąpiła również w filmie The Dumb Girl of Portici.

Żyła krotko i intensywnie. Ze względu na to, że późno rozpoczęła formalną naukę tańca musiała ćwiczyć więcej niż jej koleżanki. Mordercze treningi wyeksploatowały jej ciało i zapewne przyczyniły się do przedwczesnej śmierci.

anna pavlowa z rosji

Taniec był jej miłością, długo zwlekała z zamążpójściem. Kiedy w końcu pokochała z wzajemnością, choroba przerwała jej karierę.


Świat poza taneczny zawdzięcza jej również słynny deser, nazwany od jej nazwiska. Ponoć występując w Australii poprosiła o coś lekkiego, kucharz przygotował jej lekki deser bezowy, udekorowany bitą śmietaną i świeżymi owocami. Była zachwycona i spopularyzowała swój tort na całym świecie.

znaczki rosyjskieYou may also like

1 komentarz:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)