Phuket, największa wyspa Tajlandii o powierzchni prawie 550 km2, jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i podziwiania piękna przyrody. ...

Najwieksza wyspa Tajlandii - Phuket

/
0 Comments

Phuket, największa wyspa Tajlandii o powierzchni prawie 550 km2, jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i podziwiania piękna przyrody. Ciekawostka jest jej połączenie z lądem za pośrednictwem Saphan Harasim, czyli Mostu Miłości. Chociaż ta wyspa należy do licznie odwiedzanych, to wciąż zachowuje swój przyrodniczy krajobraz, wspaniałe plaże i ażurowe morze. Nie bez powodu mówi się, że jest to Perła południa.

Na swoją popularność Phuket zasłużyła dzięki niezwykłej i pięknej scenerii. Góry, deszczowa puszcza, wodospady, gaje palmowe, bielące się plaże i ażurowe morze. Ten zestaw jest prawdziwą atrakcja dla miłośników przyrody. Phuket oferuje nie tylko ożywione życie kulturalne z bogatym nocnym programem, ale także spokojniejsze regiony do prawdziwego wypoczynku. Nie brakuje tutaj szerokiej możliwości uprawiania sportu, placówek kulturalnych jak m.in. Muzeum oceanograficzne oraz szeregu festiwali, imprez i szalonego powitania Nowego roku.

wyspa w tajlandii phuket

Phuket jest właściwym miejscem dla tych, którzy zwracają uwagę na wysoki standard, zarówno w okolicach kąpieli, czy zakwaterowania oraz usług. Wyspa zachwyci każdego swoimi plażami, a dla miłośników golfa jest tutaj do dyspozycji 5 pól. Jeżeli ktoś jedzie do Tajlandii poznać świat podmorski, to także nie będzie tego żałował. Phuket dysponuje aż setka instytucji zajmujących się nurkowaniem, a w okolicach pobliskich wysp widoczność pod wodą sięga do czterdziestu metrów.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)