Giewont to szczyt w Tatrach Zachodnich, który położony jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i znajduję się na wysokości 1894 m...

Giewont 1909 m n.p.m

/
2 Comments

Giewont to szczyt w Tatrach Zachodnich, który położony jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i znajduję się na wysokości 1894 metrów. Na szczycie góry umiejscowiony jest krzyż, który został ufundowany w 1900 na rocznicę narodzin Chrystusa, w związku z czym stanowi on obiekt, do którego podążają liczne pielgrzymki.

Giewont 1909 m n.p.m

Masyw Giewontu położony jest w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. W ścianach Giewontu przebywają w zimie kozice i jest to jedno z niewielu w polskich Tatrach miejsc, w których mogą przetwać zimę. A jego północne ściany są bardzo atrakcyjnym celem wspinaczkowym dla taterników. Wytyczono w nich wiele dróg wspinaczkowych.

Mi osobiście na Giewont nigdy nie udało się wspiąć podczas mojego urlopu w Zakopanym, a jedynie na Kasprowy Wierch, gdzie widoki już były niesamowite, podejrzewam, że z Giewontu są one podwójnie magiczne i piekne.


You may also like

2 komentarze:

  1. No proszę! I dzięki temu wiem skąd nazwa Giewont!

    OdpowiedzUsuń
  2. Człowiek uczy się całe życie Zbyszku :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)