Idealne miejsce na wakacje? Takie gdzie nieustannie świeci słońce, praktycznie nigdy nie pada, miejsce, gdzie znajdziemy piaszczyste pla...

Costa del Sol

/
0 Comments

Idealne miejsce na wakacje? Takie gdzie nieustannie świeci słońce, praktycznie nigdy nie pada, miejsce, gdzie znajdziemy piaszczyste plaże, restauracje oferujące przepyszne jedzenie, wygodne, ale i niedrogie hotele. Miejsce, po którym można łatwością się poruszać (dobre połączenia komunikacyjne, infrastruktura na wysokim poziomie), które sprzyja uprawianiu wszelkiego typu sportów (jachting, nurkowanie, golf, pływanie, rybołówstwo), gdzie możemy przebierać w różnorodnych klubach, dyskotekach i pubach.

Czy takie miejsce istnieje? Czy znajdziemy je na mapie świata? Oczywiście! To Costa del Sol – hiszpańskie Wybrzeże Słońca. Już sama nazwa regionu brzmi niezwykle. ”Wybrzeże Słońca” – malownicza hiszpańska kraina, w której nigdy nie brakuje słońca. Warunki pogodowe na Costa del Sol są wręcz wymarzone (300 słonecznych dni w roku, średnia temperatura 19 ° Celsjusza).

Costa del Sol w Hiszpani

Costa del Sol położone jest w południowej Andaluzji, obejmuje śródziemnomorskie wybrzeże pomiędzy przylądkiem Cabo de Gata a Giblartarem. Słoneczne Wybrzeże jest jednym z najbardziej znanych zakątków Hiszpanii.

Miejsce to co roku odwiedzane jest przez rzesze turystów zafascynowanych nie tylko pięknymi plażami i licznymi kąpieliskami (mi.in: miasto Marbella, Málaga, miejscowość Torremolinos), ale również niezwykłymi hiszpańskimi zabytkami (morskie muzeum Aula del Mar – Málaga,  rozbudowane zoo i park rozrywki Selwo Adventure, park krajobrazowy Montes de Málaga, jaskinia Cueva de Nerja). Oprócz tego Costa del Sol jest świetnym miejscem dla osób ceniących rozrywkę i kulturę (moc wydarzeń kulturalnych, liczne koncerty, zawody sportowe – Hiszpański Festiwal Filmowy, Tydzień kina hiszpańskiego na Costa del Sol, Festiwal Rock Algarrobo, największy tor wyścigowy w Andaluzji Costa del Sol Racecourse).


Costa del Sol to wymarzone miejsce na urlop. Nie brak tutaj wszelkiego typu atrakcji. Rozwojowi turystyki sprzyjają magiczne krajobrazy i niezwykle sympatyczni tubylcy. W Andaluzji możesz znaleźć wszystko to co w Hiszpanii najwspanialsze; cudowną aurę, historyczne zabytki kontrastujące z nowoczesną infrastrukturą, muzea i parki rozrywki. Baza sportowa na Costa del Sol jest wysoko rozwinięty. Możesz tutaj popływać w ciepłych wodach Morza Śródziemnego, nurkować, uprawiać golfa i jeździectwo. Podniebienia turystów rozkoszują się wspaniałymi hiszpańskimi smakołykami, a podczas ciepłych wieczorów mogą bawić się w rytm gorącej hiszpańskiej muzyki tańcząc flamenco. Atrakcji na Costa del Sol nie brakuje. Nie czekaj! Zaopatrz się w przewodnik pod Costa del Sol i ruszaj na przeciw wakacjom marzeń ;)

Ja niestety muszę trochę poczekać na tego typu atrakcje ;)


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)