Barcelona to jedno z niewielu miejsc, które trzeba zobaczyć choćby raz. Stolica Katalonii i drugie co do wielkości po Madrycie miasto Hisz...

Avangardowe miasto , czyli uroki Barcelony

/
0 Comments
Barcelona to jedno z niewielu miejsc, które trzeba zobaczyć choćby raz. Stolica Katalonii i drugie co do wielkości po Madrycie miasto Hiszpanii, położone w regionie Costa Brava kusi swą niezwykłą architekturą, tajemnicą urokliwych, wąskich uliczek, czynnymi całą noc barami i kawiarniami oraz niezwykłym życiem kulturalnym i artystycznym. 

barcelona architektura


Barcelona jest wielobarwna, wielokulturowa, awangardowa i otwarta na wszystko co nowe. To miasto zaczarowane, otwarte dla niepokornych i artystów. To tutaj tworzyli: Dali, Picasso, Miró, Gaudi czy Tapies. Spędzając wakacje w Barcelonie trzeba wybierać, bowiem nie sposób zobaczyć wszystkiego. Zacząć można od symbolu miasta Temple Expiatori de la Sagrada Familia, czyli Przebłagalnej Świątyni Świętej Rodziny. Ten gotycki kościół był dziełem życia Gaudiego, mistrza secesji. Postawił sobie za cel stworzyć najbardziej niezwykłą budowlę świata. Budował ją za własne pieniądze pod koniec życia żebrząc na dalsze prace. Budowa Sagrady Familii trwa nadal, finansowana ze środków publicznych. Gaudi pozostawił po sobie wiele innych budowli, począwszy od baśniowych latarni miejskich, przypominających kwiaty, aż po Palau Güell, Casa Batlló czy Casa Milà.


co zwiedzić w barcelonie

Barcelona od kilkudziesięciu lat przeżywa rozkwit i jeśli interesują Cię tanie noclegi nad morzem, Barcelona jest z pewnością miejscem, które warto wziąć pod uwagę. Mieszkańcy dumnej Katalonii przeżywali ciężkie chwile za czasów panowania Franco. Reżimowi nie podobała się niezależność miasta, silne poczucie katalońskiej autonomii, a zwłaszcza używanie katalońskiego języka. Modernizacji miasta przysłużyły się dwa wydarzenia: Międzynarodowa Wystawa Powszechna w 1929r oraz olimpiada w 1992r.

barcelona tanie noclegi

Warto wspomnieć o jeszcze jednym symbolu miasta- Las Rambla. Miejsce to jest kwintesencją świata artystycznego, znajdziemy tu niepokornych, poszukujących artystów, wielobarwne stoiska oraz wszystko co oryginalne. Ta promenada to jednocześnie serce i salon miasta. Nie sposób wyobrazić sobie tanie noclegi w Barcelonie bez przynajmniej jednego spaceru tą ulicą. Wielu międzynarodowych artystów spotkać można również w słynnych parkach Barcelony. Warto wybrać się do Parc de la Ciutadella oraz na wzgórze Montjüic.

camp nou w barcelonie

Dla wielu kibiców Barcelona to przede wszystkim Camp Nou – stadion słynnej Barçy. Barça pozostaje dla Katalończyków ucieleśnieniem autonomii, a rywalizacja między Realem Madryt i Barçą jest dla spontanicznych Katalończyków priorytetem.

Oprócz wielu sztandarowych symboli warto pamiętać, że Barcelona to również wspaniałe wybrzeże i plaże. Miasto posiada 4,5km plaż, które są eleganckimi kąpieliskami z całą infrastrukturą.

barcelona wycieczka

Wczasy w Barcelonie mogą być niezapomnianym przeżyciem. Ci, którzy odwiedzili to miasto choć raz często do niego wracają, za każdym razem odkrywając coś nowego, niepowtarzalnego. Noclegi w Barcelonie nie stanowią wyzwania. Można zatrzymać się w jednej z pięknych kamienic sąsiadujących z budynkami Gaudiego, wynająć dom nad morzem lub skorzystać z hostelowego pokoju. Najwięcej radości sprawić może wynajęcie apartamentu w Barcelonie. Dzięki temu możemy wtopić się w miasto, stać się częścią katalońskiego, codziennego życia oraz poznać prawdziwą Barcelonę.
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)