The Albuquerque International Balloon Fiesta to najciekawszy i największy festiwal baloniarski na świecie. Odbywa się corocznie w Alb...

The Albuquerque International Balloon Fiesta

/
0 Comments

The Albuquerque International Balloon Fiesta to najciekawszy i największy festiwal baloniarski na świecie. Odbywa się corocznie w Albuquerque w Stanie Nowy Meksyk (USA) i trwa dziewięć dni. Jest to bardzo ciekawe wydarzenie, szczególnie uwielbiane nie tylko przez miłośników balonów, ale także przez fotografów z całego świata. Co roku można tam zobaczyć około 750 balonów.

Albuquerque jest idealnym miejscem, w którym panują wspaniałe warunki do latania. Festiwal ma swój początek w roku 1972. jest to niezwykle widowiskowe wydarzenie. Oprócz, zwykłych, kolorowych balonów, można zobaczyć wiele wspaniałych ich kształtów, zaprojektowanych przez swych właścicieli, m.in, w kształcie puszki coca-coli, samochodu i innych najdziwniejszych stworów i rzeczy. Podczas festiwalu organizowanych jest wiele konkurencji, z czego jedna z nich jest jak najdłuższy lot bez lądowania. Balony nie zawsze kończą konkurencje w docelowym miejscu, często zdarza się tak, iż lądują na środku ulicy lub w czyimś ogrodzie, jednak nikogo to nie dziwi, ponieważ jest to jedna z najgłośniejszych imprez w całych Stanach Zjednoczonych.

balony Albuquerque


Impreza przynosi wiele zabawy, wspaniałych widoków i niezwykłych wrażeń. Podczas festiwalu organizowanych jest wiele zabaw, które dostarczają mnóstwo rozrywki i humoru. The Albuquerque International Balloon Fiesta to wspaniałą imprezą, którą warto polecić.You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)