Jeśli marzysz ty, aby wybrać się w wysokie góry typu alpejskiego, a wiec takie, jakie każdy z nas zn na reklamach czekolady Milka, c...

Alpy Bawarskie - kraina obfitości

/
0 Comments

Jeśli marzysz ty, aby wybrać się w wysokie góry typu alpejskiego, a wiec takie, jakie każdy z nas zn na reklamach czekolady Milka, czy takie, jakie są same nasze rodzime Tatry, powinien wybrać się w Alpy Bawarskie.
Jednym z najlepszych sposobów poznania Bawarskich Alp jest piesza wędrówka turystycznymi szlakami, które różnią się między sobą w zależności od stopnia trudności: od szlaków prowadzących dolinami dla niedzielnych piechurów do wysokogórskich ścieżek dla ambitnych wspinaczy.

Bawaria Alpy

Alpy Bawarskie są krainą obfitości, a jej mieszkańcy są prawdziwie dumni ze specjałów regionalnej kuchni. W Allgau, gdzie, jak mówią mieszkańcy, trawa uszczęśliwia krowy, turyści mogą zgłębiać arkana kulinarnej sztuki regionu ucząc się, jak zrobić dobry ser.
Poza tym, że lekcja robienia sera jest sama w sobie niezłą zabawą, bo uczestnicy odziani są w duże fartuchy i śmieszne kapelusze na głowie, to można się naprawdę sporo nauczyć. Warto wziąć ze sobą przepis i wypróbować go w domu. Byłoby zbrodnią nie wspomnieć o najsłynniejszym regionalnym daniu - Szpacle - niewielkie kluseczki zapiekanym z alpejskim serem, z różnymi dodatkami (skwarki, kiełbasa, kiszona kapusta).  Danie to jest bardzo sycące, i kto martwi się nadmiarem kalorii, może je „spalić" wybierając się w góry.


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)