Atlanta , miasto w USA, stolica i największe miasto stanu Georgia . Jest to największe miasto południowo-wschodnich stanów, a jego obs...

USA - Atlanta

/
0 Comments
Atlanta, miasto w USA, stolica i największe miasto stanu Georgia .
Jest to największe miasto południowo-wschodnich stanów, a jego obszar metropolitarny plasuje się na dziewiątym miejscu spośród największych aglomeracji USA.
Atlanta w ostatnim czasie uległa transformacji z miasta o znaczeniu regionalnym, do aglomeracji mającej wpływ na społeczność międzynarodową. W latach 2000-2006 obszar metropolitarny zwiększył się o 20,5%, czyniąc Atlantę najszybciej rozwijającym się miastem w kraju.
W czasie walk przeciwko dyskryminacji rasowej w latach 1955-1968, Atlanta wyłamała się spośród miast południowych wspierających segregację, określając siebie jako "Miasto, które jest zbyt zajęte, by nienawidzić". Nowoczesne poglądy na kwestie rasowe i duża populacja Afroamerykanów sprawiła, że w tym czasie do miasta napłynęła jeszcze większa liczba czarnych Amerykanów. Stali się oni wkrótce dominującą siłą społeczną i polityczną w mieście, choć dzisiaj można zaobserwować większe zróżnicowanie etniczne populacji.
Atlanta, obok St. Louis i Los Angeles, jest jednym z trzech miast amerykańskich, które były gospodarzami Letnich Igrzysk Olimpijskich.
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)