Gdynia - jest najmłodszym miastem Polski, z prawami miejskimi datowanymi na rok 1926. W Gdyni znajduje się najbardziej wszechstronny ...

Poland - Gdynia

/
4 Comments

Gdynia - jest najmłodszym miastem Polski, z prawami miejskimi datowanymi na rok 1926. W Gdyni znajduje się najbardziej wszechstronny port na polskim wybrzeżu, a poza tym jest siedzibą wielu firm związanych z przemysłem morskim, a także spożywczym i elektronicznym. Znajduje się tam kilka uczelni wyższych, przede wszystkim specjalizujących się w edukacji morskiej. Gdynia, jako stosunkowo młode miasto, nie może pochwalić się wielością zabytków. Jednak w jej ramach znajdują się XII-wieczny kościół św. Michała Archanioła oraz XVIII-wieczny kompleks budynków pałacowych w Małym Kacyku. Pod względem dostępu ludności do kultury Gdynia ustępuje pozostałym miastom Trójmiejskim.

You may also like

4 komentarze:

  1. A ja właśnie czytałam, że Gdynia po raz kolejny wygrywa w rankingach, na polskie miasto, w którym żyje się najlepiej.... no, ale nie wiem ile w tym prawdy, skoro w tych samych rankingach Katowice są drugie ;) A pocztówka jest świetna!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta pocztówka jest niesamowicie piękna :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kartka jest rewelacyjna. Oficjalnie zazdraszczam! :D

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)