Holandia ma wiele atrakcji turystycznych i wszystkie one stworzone zostały przez człowieka. Znajdziesz tu piękne miasta i urocze małe mi...

Rotterdam

/
3 Comments
Holandia ma wiele atrakcji turystycznych i wszystkie one stworzone zostały przez człowieka. Znajdziesz tu piękne miasta i urocze małe miasteczka, średniowieczne zamki, gigantyczne budowle wodne, porty, śluzy, przepompownie, wiatraki, pola kwiatowe i płaskie jak stół bilardowy poldery, pocięte równiutko kanałami, bajkowe parki rozrywki, otwartych ludzi i relaksową atmosferę. Nie znajdziesz tu gór i dziewiczych borów.

Rotterdam jest miastem gdzie się zarabia pieniądze dla Holandii - tak przynajmniej myślą Rotterdamczycy. To jest powodem awersji do Amsterdamczyków którzy zdaniem Rotterdamczyków pasożytują na ich ciężkiej pracy.
W czasie ostatniej wojny światowej kompletnie zburzony w niemieckich bombardowaniach, ma dzisiaj mało zabytków i starej zabudowy, w centrum cudem przetrwał jedynie monumentalny ratusz miasta. Dzisiaj Rotterdam ma niewątpliwie najnowocześniejsza architekturę z wszystkich miast kraju. Nowoczesne wiszące mosty, ruchliwa główna ulica handlowa (Coolsingel) z dużymi domami towarowymi z najbardziej szykownym Bijenkorf i niemalże drapaczami chmur biurowców. Swą sky line pretenduje Rotterdam do holenderskiego Manhattanu.


You may also like

3 komentarze:

  1. oj prawda. Rotterdam pnie się wysoko i śmierdzi nowością.

    OdpowiedzUsuń
  2. O widzę na trzeciej kartce słynny White House. Pierwszy drapacz chmur w Europie z 1898 roku!

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)