To przepiękna stolica wyspy Majorka zlokalizowanej w Archipelagu Wysp Balearskich. Miasto należy do jednego z najczęściej odwiedzanyc...

Palma de Mallorca

/
0 Comments

To przepiękna stolica wyspy Majorka zlokalizowanej w Archipelagu Wysp Balearskich. Miasto należy do jednego z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych na świecie. Nic więc dziwnego, że w tym pełnym zabytków mieście znajduje się także jeden z najbardziej okazałych międzynarodowych portów lotniczych. Liczne zabytki Palmy, jak choćby położona nad malowniczym morzem katedra czy Pałac de l’Almudaina, zachęcają do zwiedzania i pieszych wędrówek uliczkami Starego Miasta. Palma to także ośrodek nocnego życia – znajduje się tutaj niezliczona ilość nocnych klubów, dyskotek i pubów.
Stolicę Majorki zamieszkuje około 380.000 mieszkańców. Różnorodność architektoniczna tego tętniącego wielkomiejskim życiem miasta przyprawia niekiedy o prawdziwy zawrót głowy. Piękne położenie miasta nad samym brzegiem morza, na południu wyspy zachwyca wspaniałymi widokami, ale także ulicami pełnymi zabytkowych budowli, kościołów i malowniczymi placami. Znajdują się tutaj liczne muzea i galerie, zabytkowe rezydencje, teatry, a także zatłoczone uliczki i gwarne bazary.

majorkaYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)