Grupa Spice Girls powstała w wyniku castingu w 1994 roku. Pierwszy singiel, "Wannabe" z 1996 roku, przebojowo wdarł się na li...

Spice Girls

/
1 Comments
Grupa Spice Girls powstała w wyniku castingu w 1994 roku. Pierwszy singiel, "Wannabe" z 1996 roku, przebojowo wdarł się na listy hitów. Pełny album zespołu pojawił się kilka miesięcy później pod nazwą "Spice". Dla wokalistek posypały się liczne nagrody, a krążek sprzedawał się w milionach egzemplarzy.

spice girls

Po zakończonej sukcesem trasie koncertowej, piątka nagrała następny album "Spiceworld" i wystąpiła w filmie "Spiceworld: The Movie" (obraz bardzo słabo przyjęto). W 1998 roku Geri Halliwell postanowiła odejść z zespołu, jednak pozostałe piosenkarki zapowiedziały kontynuowanie kariery w okrojonym składzie. Obietnice te nie przerodziły się jednak w czyny. W 2000 roku Spice Girls wydały ostatni album "Forever" i skupiły się na projektach solowych.


Po siedmiu latach przerwy w działalności, w roku 2007 dziewczyny postanowiły po raz kolejny połączyć siły. W listopadzie ukazał się album zawierający największe przeboje Spice Girls. Na krążek trafiło 15 utworów, wśród których znalazły się dwie zupełnie nowe piosenki - "Headlines (Friendship Never Ends)" oraz "Voodoo". Ta pierwsza to oficjalna piosenka akcji Children In Need 2007 w Wielkiej Brytanii. Płycie towarzyszyła trasa koncertowa zespołu w pełnym składzie, która rozpoczęła się 2 grudnia 2007 roku w Vancouver.
You may also like

1 komentarz:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)