Wyspa Dominikana (Hispaniola lub Haiti) to jedna z najładniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, od północy otoczona wodami Atlant...

Raj na ziemi, łódką po Morzu Karaibskim

/
6 Comments

Wyspa Dominikana (Hispaniola lub Haiti) to jedna z najładniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, od północy otoczona wodami Atlantyku, a od południa Morzem Karaibskim. Wyspa podzielona jest pomiędzy dwa państwa - wschód to Republika Dominikany a zachód to Republika Haiti.

Część centralna wyspy jest górzysta i porośnięta tropikalnymi lasami, doskonała do pieszych wycieczek i wspinaczki górskiej. Na wybrzeżu karaibskim i atlantyckim znajdziemy doskonałe warunki do uprawiania sportów i wylegiwania się na piaszczystej, ciepłej plaży.

Odkrywca Dominikany, Krzysztof Kolumb określił wyspę jako raj na ziemi... i miał rację. Dominikanę zamieszkują hiszpańskojęzyczni Kreole, potomkowie dawnych kolonizatorów zmieszani z potomkami czarnych niewolników sprowadzanych do prac w latyfundiach ziemskich.

Zdecydowana większość tutejszej ludności wyznaje katolicyzm. Mieszkańcy Dominikany są niezwykle przyjaźni, uprzejmi i mili, zawsze chętnie pomogą zagubionemu turyście. Aby poznać ich temperament i styl życia, najlepiej wyznać się do regionalnej tawerny lub na bazar. 

wyspa karaibska
You may also like

6 komentarzy:

 1. Tak, Raj na Ziemi. Chciałabym się powylegiwać na takiej pięknej plaży.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Chyba pretendent do pocztówki roku. Przepiękne miejsce! Nie lubię leżeć na plaży ale tej bym nie przepuścił za nic!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zapominajmy także o polonii na Haiti:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Polonia_w_Haiti

  i to zwłaszcza polecam:
  http://www.youtube.com/watch?v=xN83_Ui9pVg

  oraz to:
  http://www.youtube.com/watch?v=gcPVq7xaUOQ

  OdpowiedzUsuń
 4. a mój kuzyn był tam na jakiejś misji wojskowej... po zobaczeniu tej kartki jeszcze bardziej mu zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ajajaj ;) wymarzone miejsce na wakacje..:] dla leniucha :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdroszczę pocztówki! :D

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)