Route 66 lub też U.S. Route 66 , popularnie Mother Road lub Autostrada Willa Rogersa - otwarta 11 listopada 1926 roku trasa drogow...

Route 66, Autostrada Willa Rogersa

/
6 Comments

Route 66 lub też U.S. Route 66, popularnie Mother Road lub Autostrada Willa Rogersa - otwarta 11 listopada 1926 roku trasa drogowa w USA o długości 2448 mil (3939 km) łącząca Chicago z Los Angeles, a od 1936 przedłużona do Santa Monica. Przebiegała przez stany Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię, by zakończyć swój bieg w Los Angeles.

autostrada willa rogersa


Route 66 była inspiracją dla wielu twórców. Exodus osadników na zachód w latach 30. XX wieku opisał John Steinbeck w powieści Grona gniewu. W 1946 Bobby Troupe napisał piosenkę Get Your Kicks on Route Sixty Six po swojej podróży tą trasą. Do legendy Route 66 nawiązuje też animowany film z 2006 r. Auta w reżyserii Johna Lassetera. Do filmów związanych z drogą należą również Urodzeni mordercy. Piosenki o tytule Route 66 nagrały m.in. zespoły The Rolling Stones, Depeche Mode, a także polski Dżem. Ostatnia z książek Carol O'Connell z cyklu powieści o detektyw Kathy Mallory, wydana w r.2006 Find Me (brytyjski tytuł Shark Music) rozgrywa się niemal w całości na Route 66 i jej legenda odgrywa kluczową rolę w powieści.
You may also like

6 komentarzy:

 1. Heheh....nie pochlebiaj mi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama z chęcią bym się tą drogą przejechała...
  "Booorn to be wiiiildddd"

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowite jak ta droga działa na ludzi. Sam jestem ciekawy co ona w sobie ma!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna kompozycja pocztówki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym sie nią przejechac i zobaczyc czy rzeczywiście jest to takie amazing :P

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)