Piekary Śląskie to dynamicznie rozwijająca się gmina, której kulturę i obyczaje ukształtowała 900- letnia tradycja.Obecnie Piekary Śląs...

Piekary Śląskie

/
2 Comments

Piekary Śląskie to dynamicznie rozwijająca się gmina, której kulturę i obyczaje ukształtowała 900- letnia tradycja.Obecnie Piekary Śląskie to obszar Górnego Śląska, który w przeszłości był miejscem ruchów patriotycznych, wydawniczych i śpiewaczych, a dziś stał się obszarem o dużych ambicjach i możliwościach. Zaradności i postawie minionych oraz obecnych pokoleń Piekary zawdzięczają swoją historię i dynamikę obecnego rozwoju. Na terenie miasta ciągle powstają nowe zakłady i firmy, placówki handlowe i usługowe, jak również nowe osiedla mieszkaniowe.

piekary śląskieW Piekarach nie brakuje także terenów zielonych, mimo iż jest to miasto od wieków związane z przemysłem górniczym, 48 ha zieleni jest pod stałą opieką samorządu. Systematycznie rekultywowane są obszary zdegradowane, pielęgnuje się zieleń osiedlową, tworzy nowe parki, skwery, trawniki. Położenie Piekar Śląskich gwarantuje dobry dostęp do rynków europejskich. Miasto dynamicznie rozwija się we wszystkich sferach życia gospodarczego i nie tylko. Wybudowany w okresie międzywojennym Szpital Chirurgii Urazowej dzięki wybitnym osiągnięciom medycznym, zaliczany jest dzisiaj do czołowych placówek służby zdrowia w Polsce.


You may also like

2 komentarze:

  1. Piękny widok na tej trzeciej kartce. Te wieże kościoła wkomponowane w krajobraz kominów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moją uwagę również przykuła ostatnia. Piekny widok.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)