Gran Canaria jest niczym mały kontynent w miniaturze. Bliska Europie wyspa posiadająca tak różnorodne plaże, jak sam jej krajobraz, bog...

Gran Canaria, czyli mały kontynent w miniaturze

/
1 Comments

Gran Canaria jest niczym mały kontynent w miniaturze. Bliska Europie wyspa posiadająca tak różnorodne plaże, jak sam jej krajobraz, bogaty w niespodzianki. Prawie 60 kilometrów plaż przy 236 kilometrach długości linii brzegowej, skąpane w promieniach łagodnego słońca, które mieszka tu niemal na stałe. 
236 kilometrów wybrzeża przy oceanie możliwości nacieszenia sie morzem.
Właśnie to czyni z Gran Canarii port, do którego zmierza cała masa europejczyków.  Od wielu pokoleń.  Żeglarze, miłośnicy i miłośniczki nurkowania, surfingu, wędkowania na otwartym morzu i windsurfingu.  Wszyscy uciekają na tę wyspę, która skrywa magnes przyciągający każdego poszukującego morza pięknej pogody.


Ale co sprawia, że tak różnych ludzi można spotkać w jednym punkcie oceanu? 

Podaje przepis ma ten morski koktail.  Pierwszy składnik: Gran Canaria jest jednym z miejsc terytorium europejskiego o najlepszym klimacie.  Temperatury wody (między 18 stopniami w zimie i 22 stopniami w lecie), oraz wspaniałe warunki, jakie oferuje morze i wiatr, pozwalają na uprawianie sportów morskich o każdej porze roku.  Istnieją tu miejsca idealne na windsurfing i kitesurfing.  Nie przypadkiem wyspa jest bazą dla najlepszych windsurfistów i choć nie chcą o tym mówic głośno, wielu z nich mieszka tutaj przez większą część roku.  Miłośnicy nurkowania i wędkowania też nie wypowiadają głośno swoich namiarów na wakacje.

Podsumowując, jest to wyspa, gdzie morze wygląda ze wszystkich stron i wtapia się we wszystkie dziedziny życia.  To dlatego ten mały punkt na oceanie stanowi kolebkę 30 mistrzów świata różnych dyscyplin sportowych, oraz sześciu złotych medalistów olimpijskich w żeglarstwie, którymi są: José Luis Doreste, Luis Doreste, Roberto Molina, Patricia Guerra, Domingo Manrique de Lara y Fernando León; jest to również baza trzynastokrotnego mistrza świata w windsurfingu Björna Dunkerbecka, oraz elitarnych zawodniczek światowego windsurfingu, takich jak Daida i Iballa Ruano.
Jeżeli masz bzika na punkcie morza, czy też jesteś morskim wilkiem, lub miłośnikiem nurkowania, wędkowania, surfingu, kitesurfingu czy windsurfingu, z pewnością już wiesz o tym wspaniałym miejscu na urlop, które czeka na ciebie na Gran Canarii.


You may also like

1 komentarz:

  1. mapek nie zbieram, ale ta mi się akurat bardzo podoba :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)