Wiele samochodów produkowanych jest w Niemczech. Niemcy to bardzo nowoczesny naród. Słyną z tego, ze co jakiś czas robią rewolucję w m...

Niemiecki Samochód Volkswagen Garbus - biedronka, żuczek, jajo

/
4 Comments

Wiele samochodów produkowanych jest w Niemczech. Niemcy to bardzo nowoczesny naród. Słyną z tego, ze co jakiś czas robią rewolucję w motoryzacji. A taką rewolucją było także wynalezienie popularnego garbusa – wszak Volkswagen w Polsce często nazywany właśnie garbusem to samochód niemiecki. To auto, które wiele z nas zapamięta na długi czas. W pewnym czasie było to bardzo popularne, o ile nie najpopularniejsze auto świata.

Jeździło niemal na całym świecie. Różnie było nazywane – w zależności od kraju. Znany był pod nazwą biedronka, żuczek, jajo. W Polsce wszyscy na samochód mówili właśnie garbus – a to dlatego, ze miał bardzo charakterystyczną konstrukcję, był specyficznym samochodem – i dla kobiet i dla mężczyzn, jeździli nim i normalni, przeciętni ludzie i wielkie osobistości. W dawnych czasach wybór samochodów nie był zbyt wielki. Były to trudne czasy. Być może dlatego garbus cieszył się niesłabnącą popularnością przez wiele lat. Do dziś jest autem bardzo znanym i lubianym, mimo iż już się go nie produkuje.

volkswagen garbus
You may also like

4 komentarze:

 1. Już dawno na ulicy nie widziałem garbuska.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo teraz chyba łatwiej spotkać nowego Beetle'a :)

  OdpowiedzUsuń
 3. zawsze marzył mi się soczyście pomarańczowy garbus na własność. niestety na razie zostaje w sferze marzeń, bo odremontowanie takiego przekracza nawet moje wyobrażenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja znajoma od lat ma soczyście zielonego :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)