Sintra jest jedną z najbardziej interesujących miejscowości w Portugalii. Określić można ją jako miasteczko zamków i pałaców. Położona ...

Portugal - Sintra

/
2 Comments

Sintra jest jedną z najbardziej interesujących miejscowości w Portugalii. Określić można ją jako miasteczko zamków i pałaców. Położona wśród licznych wzgórz od dawna przyciąga swoim urokiem. Mauretańscy władcy Lizbony wznieśli na wzgórzu swoją fortecę, później również królowie Portugalii obrali Sintrę na letnią rezydencję.W roku 1995 Sintra została wpisana na listę UNESCO. To miasteczko może zaskoczyć. Położone 25 km od Lizbony na wzniesieniach, otoczone przepiękną zielenią zadziwia stylem zupełnie różnym od stolicy. Kilkaset lat popularności tego miejsca sprawiło, że powstały tu przepiękne pałace i rezydencje otoczone przepiekną roślinnoscią w tym sekwojami.
XVIII- i XIX-wieczni angielscy podróżnicy nazwali chroniące przed słońcem lasy miasteczka Arkadią. Zauroczeni powtarzali też stare hiszpańskie powiedzenie: "zobaczyć cały świat, a nie widzieć Sintry, to nic nie zobaczyć".
W 1809 r. miasto odwiedził Lord Byron, który tak opisał swoje wrażenia “(...)miejscowość Sintra, pięć mil odległa od stolicy, jest może pod każdym względem najrozkoszniejszym miejscem w Europie. Zawiera ona piękności tak naturalne, jak i sztuczne: pałace i ogrody, wznoszące się pośrodku skał dzikich, wodospadów i przepaści,. klasztory zadziwiającej wysokości, rozległy widok na może i na Tag (...) Miejscowość ta łączy w sobie dzikość zachodnich krajów górskich z zielonością południowej Francji. ", a Hans Christian Anderson nazwał to miasteczko "najpiękniejszym miejscem w Portugalii", tutaj też rozpoczął pracę nad Wędrówkami Childe Harolda.

Tym sposobem zapraszam Was  na wspólną wędrówkę po ogrodach pełnych pałaców :) 

portugalia sintra

You may also like

2 komentarze:

  1. Pewnie nie bardzo w Twoim stylu, bo multi.

    OdpowiedzUsuń
  2. No tak, w zasadzie to masz racje, ale tu przeważa fakt podarunku i pamięci, jako,ze pocztówke przywiozła mi bardzo dobra znajoma, która zawsze ze swoich wypraw zasypuje mnie upominkami , w tym, przede wszystkim, pocztówkami :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)