Kawa jest napojem popularnym i chętnie spożywanym na wszystkich kontynentach, nie tylko ze względu na jej działanie fizjologiczne. Smak ...

Kawa, popularny napój spożywany na wszystkich kontynentach

/
8 Comments
Kawa jest napojem popularnym i chętnie spożywanym na wszystkich kontynentach, nie tylko ze względu na jej działanie fizjologiczne. Smak i aromat naparu zależą od odmiany kawy, miejsca jej uprawy oraz procesu palenia. Za najlepszą uważana jest kawa otrzymywana z gatunku cofea arabica uprawianego w Etiopii.


Wiele osób pije kawę z tego względu, że pomaga ona usunąć oznaki zmęczenia, senność oraz "rozjaśnić" umysł dzięki pobudzeniu kory mózgowej, a przez to całego centralnego układu nerwowego. U większości ludzi kawa w rozsądnych ilościach pozwala osiągnąć ten efekt.


zalety kawy

Należy jednak dodać, że każdy organizm reaguje różnie na kofeinę: niektórzy już po jednej filiżance mocnej kawy mogą się czuć nie najlepiej. Nie powinniśmy także pić kawy wieczorem ze względu na ewentualne kłopoty z zaśnięciem, choć istnieją ludzie, których kawa nawet w niewielkich ilościach wprost usypia zamiast ożywiać. Jest to jednak zjawisko bardzo rzadko spotykane, a mimo to mnie czasami dotyczy ;)


 


You may also like

8 komentarzy:

 1. Szkoda, że na mnie kawa nie działa najlepiej bo patrząc na takie kartki aż chciałoby się kilka łyków tego napoju wypić ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Apetyczna pocztówka i cudny znaczek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach ta Wasza kawucha! Idę sobie zrobić... herbatkę z mlekiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. znaczki z elfikami wygrywają w moim rankingu:) kawusia - kawucha zresztą też:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Smakuje mi tylko rozpuszczalna kawa, ale zapach takiej ziarnistej jest genialny :))

  OdpowiedzUsuń
 6. na mnie kawa działa maksymalnie pobudzająco. jeśli wypiję ją po 15 to na bank nie usnę w nocy. za to moją koleżankę kawa po pierwszym moemncie pobudzenia usypia.
  ach ta kawa, ta kawa... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. zapachniało mi. kawą. no i znaczek śliczny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. zapachniało mi. kawą. no i znaczek śliczny :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)