30 Seconds to Mars – amerykański zespół rocka alternatywnego założony przez aktora i wokalistę Jareda Leto i jego brata Shannona. Zesp...

30 Seconds To Mars

/
2 Comments
30 Seconds to Mars – amerykański zespół rocka alternatywnego założony przez aktora i wokalistę Jareda Leto i jego brata Shannona. Zespół został założony w roku 1998. Początkowo był on małym projektem rodzinnym. Później dołączył do nich basista Matt Wachter. Ostatecznie znaleziono także gitarzystę Tomo Miličević'a . W wywiadzie dla Virgin Records, zespół wyznał, że nazwa "30 Seconds To Mars" jest zaczerpnięta z artykułu profesora Harvardu, który twierdzi, że postęp jest tak duży, że jeszcze za naszego życia podróż na inne planety zajmie nam tylko kilkadziesiąt sekund.
Ja ów zespół pokochałam w tym roku, rozpoczynając od miłości do "Hurricane" a skończywszy na prześledzeniu wszystkich kolejnych utworów.  Jeszcze mi się nie znudził ;) 

30 seconds to mars


Logo zespołu to feniks nazwany Mithra (imię boga-feniksa w kulturach wschodnich i rzymskiej, dosłownie: Starożytny Perski bóg światła i prawdy) z wpisanymi glifami, które oznaczają nazwę zespołu oraz samych członków. Znaki te (₪ ø lll ·o.) zostały wykorzystane w teledyskach "Capricorn", "Attack" i "From Yesterday". Glify wytatuowane mają na rękach Shannon i Tomo, a Jared tylko jeden z nich na nadgarstku. Na logo znajduje się także napis "Provehito in Altum". Z łaciny "altum" może oznaczać zarazem "wysokości", jak i też przeciwieństwo – "głębię", więc znaczenie możemy interpretować indywidualnie. W języku angielskim "launch forth into the deep", jak to tłumaczą członkowie zespołu. Płyta "A Beautiful Lie" posiada nowe logo z trzema czaszkami nazywane "Trinity" ("Trójca").
Glify (₪ ø lll ·o.) znaczą dokładnie 30 Seconds to Mars.

You may also like

2 komentarze:

  1. może i jestem zacofana, ale nie miałam okazji ich posłuchać. a może nie wiem o tym i gdzieś w radio mi przemknęło...

    OdpowiedzUsuń
  2. Bo to nie komercja Aguś :) Poszukaj na youtube - na pewno znajdziesz ;)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)