Tego Pana nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Tą postać zna chyba każdy i z cała pewnością nie da sie tak łatwo o niej zapomnieć. Ma...

The Hitler Error

/
6 Comments

Tego Pana nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Tą postać zna chyba każdy i z cała pewnością nie da sie tak łatwo o niej zapomnieć. Malo kto jednak wie,że za młodości był wybitnym malarzem i bardzo zafascynowany religią , zdolnym chłopcem.  Przez pewien okres swego zycia żył w nędzy utrzymując się ze sprzedaży malowanych przez siebie obrazów i widokówek(!), które sprzedawał najczęściej zamożnym żydom. Był to jeden z powodów do antysemityzmu Hitlera, gdyż musiał się poniżać przed nimi by kupili choć jedną pocztówkę. 
W czasie I wojny światowej walczył jako ochotnik w armii niemieckiej na froncie zachodnim, za co został 2-krotnie odznaczony Krzyżem Żelaznym. Przebywając w szpitalu na Pomorzu (oślepiony czasowo gazem bojowym) dowiedział się o zawieszeniu broni. Uznał ten krok za zdradę i stworzył ideę o ciosie w plecy zadanym państwu niemieckiemu przez komunistów.
30 I 1933 został kanclerzem i rozpoczął etap skupiania władzy w swoim ręku. Po pożarze Reichstagu przeprowadził ustawę, która dawała rządowi prawo wydawania dekretów z mocą ustawy.
Rozpoczął politykę zbrojeń i pokojowych podbojów zajmując kolejno Nadrenię w 1936, Austrię w 1938 (Anschluss Austrii), Czechy w 1939. Rozpętał wraz z J.W. Stalinem II wojnę światową zawierając 23 sierpnia układ ze Związkiem Radzieckim (pakt Ribbentrop-Mołotow).
W wyniku działań wojennych prawie cała Europa znalazła się pod panowaniem niemieckim. Po porażce w bitwie o Anglię Hitler zdecydował się na prewencyjne uderzenie na ZSRR. Po bitwie pod Moskwą (1941) przejął osobiste dowództwo nad kampanią wschodnią i w efekcie podejmowania decyzji ideologicznych, a nie wojskowych doprowadził do klęski armii niemieckiej w wojnie z ZSRR.
W latach 1944-1945 skoncentrowane uderzenia alianckie doprowadziły do klęski III Rzeszy, w wyniku której Hitler popełnił 30 IV 1945 w Berlinie samobójstwo, wraz z poślubioną dzień wcześniej żoną Ewą Braun.
You may also like

6 komentarzy:

 1. bardzo lubię książki o Hitlerze, różnej maści i... narodowości.
  jest to jedna z barwniejszych postaci historycznych, niestety z nie za dobrą sławą. kiedyś gdzieś w sieci oglądałam jego akwarelki... rozczulające ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja poluje na "Mein Kampf" i jakos dopolować się nie mogę ;) Agnieszko - szokujesz mnie teraz. Ty i książki o Hitlerze :)? Wow, fajnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmmm ... mój wujek kupił gdzieś "Mein Kampf" jak go spotkam zapytam gdzie ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. ;) Spytaj Kochana jesli możesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja to miałam w wersji ebooka ;)
  Ale ebook to nie to samo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie. Tym bardziej,ze nie przepadam za e-bookami. Ksiażka to książka - nic jej nie zastąpi, żadna cudowna mysl technologiczna ;)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)