Reprodukcja ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.   Dawniej: Wieża Górnośląska na terenach Wystawy Wschodnioniemieckiej (1...

Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP)

/
2 Comments
  • Reprodukcja ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.
 Dawniej: Wieża Górnośląska na terenach Wystawy Wschodnioniemieckiej (1911r.)
Dziś : Tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich

Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadają niemal 50% udziałów w rynku targowym w Polsce i są drugim organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako jedyny ośrodek w Polsce Poznań został ujęty w światowym rankingu miast targowych AUMA (33 miejsce w 2008 r.) .
MTP istnieją od 1921 roku i są jednym z najdłużej działających w Europie organizatorów targów. Obecnie kalendarz targowy obejmuje niemal 80 prestiżowych wydarzeń targowych. Bierze w nich udział ponad 10 tys. wystawców, w tym 2 tys. 300 firm zagranicznych z 70 krajów świata. Imprezy odwiedziło ponad 310 tys. zwiedzających, w tym goście z zagranicy. W sumie targi, kongresy i konferencje organizowane na terenach MTP odwiedziło w 2009 roku 880 tys. zwiedzających, co czyni z MTP czołowy ośrodek turystyki biznesowej w kraju.

targi w poznaniu

  •  Reprodukcja ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. 
Dawniej : Koncert na placu Wilhelmowskim (ok. 1907r). 
Dziś : Plac Wolności 

Jest to centralny plac Poznania, a zarazem jeden z największych placów w mieście (85x205 m). 
Plac został wytyczony na przełomie XVIII i XIX wieku, początkowo nazywał się placem Wilhelmowskim (w okresie Księstwa Warszawskiego - placem Napoleona). 
Obecną nazwę plac uzyskał w 1919 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. 26 I 1919 na pl. Wolności przysięgę złożyły oddziały powstańcze, walczące w powstaniu wielkopolskim. 
Wokół placu usytuowanych jest wiele znanych budowli, m.in: - Biblioteka Raczyńskich - klasycystyczny gmach wybudowany w latach 20-tych XIX wieku, a ufundowany przez E.Raczyńskiego. Fasada budynku z kolumnadą, wzorowana jest na wschodniej ścianie Luwru. - Muzeum Narodowe - gmach wzniesiony w latach 1900-1903, jego fasada wzorowana jest na berlińskim Arsenale. 

reprint targów w poznaniu
znaczki o kosmosieYou may also like

2 komentarze:

  1. Szok jak się Plac Wolności zmienia. A teraz wielką fontannę tam budują.

    OdpowiedzUsuń
  2. nigdy nie byłam w Poznaniu.. dzięki za wycieczkę:)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)