Port w Barcelonie jest najważniejszą infrastrukturą transportową i usługową Katalonii. Jego strefa wpływów rozciąga się na południową i ...

Co jest najważniejszą infrastruktura transportową w Katalonii?

/
4 Comments
Port w Barcelonie jest najważniejszą infrastrukturą transportową i usługową Katalonii. Jego strefa wpływów rozciąga się na południową i centralną Europę oraz Północną Afrykę. Jest jednym z najszybciej rozwijających się portów śródziemnomorskich, mając powiązania z odległymi rynkami Dalekiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.
Tę wiodącą pozycję barceloński port zajmuje już od czasów średniowiecza, do czego przyczyniła się ekspansja Katalonii w basenie Morza Śródziemnego. W ciągu XIX i XX wieku jego ranga jako jednego z głównych portów handlu zamorskiego Hiszpanii została ugruntowana.

barcelona port

Obecnie realizowane są tu dwa Plany Strategiczne, dzięki którym port w Barcelonie ma zostać centrum logistycznym dla Europy i Morza Śródziemnego.
Już jest jednym z czołowych portów śródziemnomorskich i południowoeuropejskich: w 2006 roku przeszło przez niego 47,4 mln ton ładunków, ponad 2,3 mln kontenerów i 2,5 mln pasażerów.
Sam zaś widok owego portu nocą na tej pocztówce, zapiera dech w piersi. Dziękuje Marcinie za tak wspaniałą pocztówkę. 

You may also like

4 komentarze:

  1. Świetny widok, pozazdrościć tylko ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Pocztówka jest panoramiczna i w istocie jeszcze piękniejsza (przede wszystkim ze względu na barwy) na żywo.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)