Ten magiczny rejon, którym 'podzieliła się' ze mną Emily z Koahsiung, położony jest na południowy zachód od Tajpej i oczarowuje ...

Jezioro słońca i księżyca w Tajwanie

/
5 Comments

Ten magiczny rejon, którym 'podzieliła się' ze mną Emily z Koahsiung, położony jest na południowy zachód od Tajpej i oczarowuje zupełnie innym krajobrazem niż aglomeracja miejska Tajwanu. Godzinę jazdy od miasta Taichung, z dala od uprzemysłowionego wybrzeża, leży słynne Jezioro Słońca i Księżyca – niewielki, ukryty akwen w samym sercu wyspy.
  Jednak w tradycji tubylców jest to również miejsce święte. To tu Czang Kaj-szek – wówczas już stary człowiek – siedział i rozmyślał nad wszystkimi swymi dziełami.
Właśnie nad Jeziorem Słońca i Księżyca stanęła świątynia rozkoszy Czanga. Dziś mieści się tu superluksusowy hotel Lalu, który sam w sobie wart jest zwiedzenia. Jego cudowne, trzypokojowe apartamenty z balkonami, wypolerowane podłogi z birmańskiego drewna, restauracje na tarasach i skromna, elegancka architektura, a także stawy rybne, lilie i japońskie bonsai oraz wspaniałe widoki na jezioro, odległe pagody i zamglone wzgórza, tworzą mieszankę, która zapewnia niezwykłe doznania (w odpowiedniej cenie). 

Jezioro słońca i księzyca w Tajwanie
You may also like

5 komentarzy:

 1. Dostalam taką pocztowkę jako jedna z pierwszych (bodajze 2 z oficjalnego losowania)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne miejsce, szkoda tylko, że zapewne nie na kieszeń przeciętnego szarego obywatela ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczne, takie magiczne i... święte. Azja jest cudowną krainą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie szczerze mówiąc Tajwan jakoś specjalnie nie fascynuje. Za to Klasztor Shoulin bardzo, jak i może buddyjska religia, ale ta już w mniejszym stopniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate8722 Tajwan jest totalnie tanim krajem. Największy koszt to dolecieć tam :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)