Mam nadzieje,że każdy z nas pamieta jakie to dziwne stwory i wyobrażenia siedziały w naszych głowach będąc dzieckiem. Z iloma nocnymi potw...

Dziecięca wyobraźnia sensem życia osoby dorosłej.

/
8 Comments
Mam nadzieje,że każdy z nas pamieta jakie to dziwne stwory i wyobrażenia siedziały w naszych głowach będąc dzieckiem. Z iloma nocnymi potworami walczyliśmy i jak kolorowo postrzegaliśmy życie.
--> Wyobraźnia dziecięca jest czymś niezwykle cennym i wartościowym, bo pomaga radzić sobie w dorosłym życiu z wieloma wyzwaniami. Czy nie zwróciliście jednak uwagi,że wraz z dorosłym życiem, zatracamy pewne jej cząstki, stajemy się bardziej przyziemni , stajemy się realistami, zapominamy o świecie dziecka. 


wyobraźnia u dziecka

Znikają potwory, a zwykły patyk znaleziony na drodze, jest już tylko zwykłym patykiem - nie mieczem , którym pokonamy wrogów z zaświatów, nie czarodziejską różdżką, nawet nie mieszadelkiem do piaskowej zupy. Czasem brakuje mi tego wyciszenia i możliwości oddania się wyobrażni. Czyż nie ona wzbogacała nasze życie? Życzę Wam moi drodzy obserwatorzy bloga mnóstwa chwil zadumy i spojrzenia na świat przez różowe okulary, abyście mogli właściwie i energicznie czerpać radość z życia i widzieć to co "niewidoczne dla oczu", byleby zachować zdrowe zmysły,rzecz jasna...haha ;) Ucieknijcie czasem w świat dziecka... 


wyobraźnia dzieckaYou may also like

8 komentarzy:

 1. I cholera za nic nie wiem, dlaczego czcionka od połowy mi się zmieniła...wrrr

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama mam ochotę Ci coś przesłać. Ja tak offtopowo - na avatarku na blogu to Ty?
  A dzieci.. Mam taki trochę dziwny stosunek do nich i pocztówek z dziećmi - uśmiechnę się, ale.. nie zachwycają mnie, ani te żywe ani te na fotografiach, chociaż muszę przyznać, że niektóre są fajne :)
  Natomiast wyobraźnię dziecięcą i podejście dzieci do niektórych spraw podziwiam i szanuję. Przede wszystkim w ludziach dorosłych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny ten pierwszy malec jest :D
  A co do dziecięcej wyobraźni to fakt, zatraca się z wiekiem gdzieś między codziennymi sprawami... Na szczęście są miejsca (i pocztówki), które przypominają nam o dawno zapomnianym świecie wróżek, elfów i namiotów z koców udających okręty podwodne ;) Dzisiaj ten blog jest jednym z takich właśnie miejsc :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Karo - tak, to ja ..hihihi.

  Kasiu - super, cieszę się,ze tak to odbierasz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cleo, to jest magiczny avatarek i... mogę to napisać? Jesteś prześliczną kobietą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma za co :)
  Wiem, to zabrzmi bardzo dziwnie, ale naprawdę uwielbiam urodę kobiet, naturalnych kobiet.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie brzmi to dziwnie. Ja też potrafie doceniać piękno kobiecej urody i stylu. Jakoś nie żywię zazdrością do tej samej płci :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)