Zamek Bunratty jest jednym z lepiej zachowanych w Irlandii, jako,że ruin jest tu naprawdę sporo ale trudno jest zobaczyć odrestaurowany ...

Irlandia Bunratty, Co.Clare

/
4 Comments

Zamek Bunratty jest jednym z lepiej zachowanych w Irlandii, jako,że ruin jest tu naprawdę sporo ale trudno jest zobaczyć odrestaurowany zamek na poczet turystów. Klasyczna mieszkalna wieża w zamku wspaniale oddaje warunki w jakich mieszkali jej dawni użytkownicy. Zgromadzone wyposażenie pokazuje jak wyglądały realia średniowiecznego życia, a organizowane w ciągu całego roku bankiety średniowieczne są wspaniałą okazją do poznania przeszłości przy znakomitym jedzeniu, muzyce średniowiecznej i tańcach tradycyjnych.
Miejsce to zasiedlili już wikingowie w 970 roku tworząc tutaj ośrodek handlowy będący wysunięta placówką głównej osady wikingów na tym terenie jakim był Limerick ( swoją drogą, miasto słynie z dość niebezpiecznych historii ). Zamek w obecnej formie jest czwartą wersją budowli warownej na tym miejscu. 

co.clare irlandiaYou may also like

4 komentarze:

 1. zamki, ach zamki. gdyby tak człowiek mógł zwiedzić wszystkie, jakie istnieją... :)

  sympatyczna kartka, aż sama bym ją chętnie widziała w swojej kolekcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię karki z Irlandzkimi zamkami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobno Szkockie są dużo piękniejsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam zamek nie zrobil na mnie wrazenia..ale "folk park" uwielbiam :-) Bylam 3 razy - taka mini podroz w czasie :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)