Międzyzdroje są ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym. W mieście znajduje się siedziba dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego. Popularną...

Międzyzdroje, ośrodek wypoczynkowy i turystyczny

/
3 Comments

Międzyzdroje są ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym. W mieście znajduje się siedziba dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego. Popularną letnią imprezą rozrywkową jest organizowany corocznie Europejski Festiwal Gwiazd.
Jeszcze do połowy XIX w. Międzyzdroje były biedną rybacką wioską. Początki istotnych przemian notuje się od 1832. W 1835 powstały na plaży pierwsze obiekty kąpieliskowe, a na przełomie XIX/XX w. miejscowość stała się modnym kurortem z zakładem solankowym, spacerową promenadą, Parkiem Zdrojowym, hotelami, pensjonatami i willami. 1 lipca 1895 oddano do użytku drewniane molo o długości 300 m. W 1913 Międzyzdroje odwiedziło 20 000 letników. Nie jest to żadna nowość, taką lub podobną historią może się poszczycić większość aktualnych kurortów nadmorskich, kiedy to turystyka ujrzała światlo dzienne :)

międzyzdroje ośrodki
You may also like

3 komentarze:

 1. Uliczkę gwiazd bardzo ciężko znaleźć, nie jest oznakowana :)
  Chyba że coś się zmieniło. Ja pamiętam, że szukałam i dopiero jak się wywróciłam przez jedną z rączek to znalazłam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo, że to multiview - mnie się podoba :) Może to zasługa dobrych fotografii, które razem tworzą ładną całość :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie, jako,że fanką multiviewów specjalnie nie jestem. Mimo to fajnie się nawet prezentuje.

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)