Wielka Brytania - nosi oficjalna nazwę "Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej" w skład którego wcho...

Zjednoczone Królestwo Wielkie Brytanii i Irlandii Północnej.

/
0 Comments

Wielka Brytania - nosi oficjalna nazwę "Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej" w skład którego wchodzą cztery krainy, Anglia, Szkocja, Walia i sześć hrabstw tworzących Irlandię Północną. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą również wyspy Man (Morze Irlandzkie) i Wyspy Normandzkie (położone w kanale La Manche, u północno-zachodniej wybrzeży Francji). Wielka Brytania zajmuje większą część archipelagu Wysp Brytyjskich położonych u północno-zachodnich wybrzeży Europy. Charakteryzuje się ona łagodnym klimatem, na którego wpływ mają wilgotne masy powietrza napływające z nad Oceanu Atlantyckiego, które powodują częste występowanie tu opadów deszczu.


Północna część Wielkiej Brytanii to przepiękne i dzikie krajobrazy wyżynne oraz znajdujących się tam gór szkockich. Ten najwyższy masyw górski kraju charakteryzuje się nieskazitelną przyrodą oraz występowaniem jezior polodowcowych o wydłużonym kształcie zwane po szkodzku "loch". 
 Obecnie społeczeństwo Brytyjskie to wielonarodowa mieszanka, etniczna, religijna i kulturowa. Większość mieszkańców stanowią Anglicy, Walijczycy, Szkoci i Irlandczycy jednak jest bardzo dużo tutaj Żydów, Hindusów, Pakistańczyków, mieszkańców Hongkongu, Afrykańczyków oraz coraz więcej narodów Słowiańskich w tym Polaków. Prawie 4/5 ludności Wielkiej Brytanii zamieszkuje miasta, gdzie znajdują oni zatrudnienie w wszelkiego rodzaju usługach i przemyśle. Wielka Brytania to bardzo nowoczesny kraj ale zarazem kochający i bardzo przywiązany do tradycji. Najlepszym dowodem na to jest bardzo duże przywiązanie Brytyjczyków do rodziny królewskiej, która po mimo wielu skandalów nadal jest tu wielce szanowana. Brytyjczycy to także miłośnicy sportów. Najbardziej popularnym sportem nie wątpliwie jest tutaj piłka nożna ale również rugby, i wywodzący się z wysp (bardzo popularny w USA) golf. 

mapa wielkiej brytani

You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)