Holandia jest krajem gęsto zaludnionym. Ponad połowa jej terytorium leży poniżej poziomu morza. Państwo jest znane z licznych wiatraków, ...

Słów kilka na temat Holandii

/
3 Comments
Holandia jest krajem gęsto zaludnionym. Ponad połowa jej terytorium leży poniżej poziomu morza. Państwo jest znane z licznych wiatraków, sera (mniami...) , chodaków ( ciężkie to cholerstwo jak diabli, jak w tym chodzić? ) , tulipanów ( jak dla mnie królowe wśród kwiatów) , rowerów (uwaga przy przejściu dla pieszych - można śmiało zostać potrąconym przez rowerzystę) oraz wysokiego poziomu tolerancji, legalności w dostępie do: narkotyków, prostytucji, aborcji, eutanazji oraz związków między osobami tej samej płci. Reasumując - Holandia to kraj dość wyzwolony i prawdziwy rarytas dla wielu podróżnych, ciekawych przygód, homoseksualistów i zwolenników Maryśki (czyli mnie ;p ) . O samym Amersfoort nie wiele można dowiedzieć się na necie ale chciałabym jeszcze kiedyś zobaczyć Holandię ale właśnie z tej bardziej malowniczej i wiejskiej strony, no i nie tylko jadąc autostradą ..

You may also like

3 komentarze:

 1. Ale śmiechowa ta kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. po prostu mapka. :) Petitku:)
  mi podobałaby się. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nederlanden, moelijk nederlanden! :D
  lubie holandię, mam zwiazane z nia wspomnienia z czasow studenckich kiedy to wyjeżdzało sie do pracy. polubiłam holandrów, sympatyczni, otwarci ludzie, tolerancyjni... czasami az do bólu :)
  ser w holandii jest pycha, komijnkaas z ziarnami kminku był moim ulubionym :P natomiast ich warzywa i owoce to tragedia. kolor i rozmiar jest tylko smaku brakuje.
  wiatraki pamietam ze fotografowałam jak najęta, podobnie jak tulipany i pola z krowami :)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)