Straż ta powołana została w 1485 r. przez Henryka VII. Angażowano do niej jedynie kandydatów pochodzących spośród yeomenów - średnioroln...

Strażnicy zamku Tower w Londynie.

/
6 Comments
Straż ta powołana została w 1485 r. przez Henryka VII. Angażowano do niej jedynie kandydatów pochodzących spośród yeomenów - średniorolnych chłopów, posiadających konie (tj. mogących stawać konno do walki). Ich obowiązkiem była ochrona zamku Tower, co sprowadzało się głównie do dwóch zadań: pilnowania osadzonych tu więźniów oraz strzeżenia przechowywanych tu skarbów i angielskich insygniów koronnych.

Strażnicy Tower Londyn

Obecnie gwardia składa się z 35 strażników i dowódcy (ang. Chief Warder). Jej członkowie rekrutowani są jedynie spośród zawodowych wojskowych z wojsk lądowych (ang. Army), desantowych (ang. Royal Marines) lub lotnictwa (ang. Royal Air Force), z wyłączeniem jednakże marynarki (ang. Royal Navy). Muszą mieć za sobą co najmniej 22 lata nienagannej służby i być odznaczonymi medalem za długoletnią służbę i za wzorowe zachowanie (ang. Long Service and Good Conduct Medal).


Obowiązkiem Yeomen Warders jest obecnie ochrona twierdzy, nadzór nad zwiedzającymi ją turystami oraz opieka nad mieszkającymi w zamku krukami (ang. Common Raven - kruk). Według legendy bowiem, jak długo w Tower mieszkać będą kruki, tak długo istnieć będzie brytyjskie imperium. Kruki te mają w budżecie Korony zapewnioną stawkę żywieniową. Każdorazowo jeden z członków oddziału piastuje godność Mistrza Kruków (ang. Yeoman Warder Ravenmaster): zobowiązany jest do zakupu mięsa i rozdzielania go ptakom.


You may also like

6 komentarzy:

 1. śmieszne ma to wdzianko ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. hi hi beef eater! byłam, widziałam :P
  tower of london, warto zobaczyc to miejsce egzekucji gdzie scinano głowy :)
  znaczek z jeżykiem, uroczy!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieje,ze kiedyś sama to zobacze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ale jaki znaczek fajny, ten jeżykowy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niby standard wycieczkowy w Londynie, ale ma coś w sobie:)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)