Tym razem trochę z lekcji biologii. A temat dzisiejszej lekcji brzmi pączkowanie , czyli sposób rozmnażania bezpłciowego polegający na o...

Stare reprodukcje map.

/
6 Comments
Tym razem trochę z lekcji biologii. A temat dzisiejszej lekcji brzmi pączkowanie, czyli sposób rozmnażania bezpłciowego polegający na oddzieleniu się od organizmu macierzystego mniejszego organizmu potomnego w postaci pączka (nie mylić z tymi z marmoladą). Zachodzi u niektórych bakterii, grzybów (np. drożdże), niektórych pierwotniaków. Jest charakterystyczne również dla wielu bezkręgowców, np. gąbek ( ale nie tych do kąpieli), parzydełkowców, wieloszczetów (Dzizassss...co to?) , mszywiołów, żachw, ale nie tylko. Ponieważ jak się okazuje również nie obce jest pocztówkom. Generalnie fajna sprawa, wkładasz pocztówkę do koperty i liczysz na to,ze ktoś się przeliczy tudzież nie doliczy. Tak, tak...lekcja ta jest bardzo ważna dla świata Deltiologów, niewątpliwy przełom w tej dziedzinie. To nie przelewki , więc proszę mieć się na baczności bo np. mogą pojawić się tzw. 'młode'. Dlaczego o tym pisze? Otóż dlatego,ze dziś miałam do czynienia z tym jakże biologicznym przypadkiem pączkowania , tj. rozmnażania się kartek pocztowych. Poprosiłam o jedną mapkę, otrzymałam 3! Zatem nie próżnowały, jak widać Święta Wielkanocy pozytywnie wpływają na rozwój (a ja myślałam,że wpływają tylko na rozwój tuszy, sadełka..itd. zwał jak zwał). Dzieki mevo .


Replika Map

Reprodukcja starej mapyYou may also like

6 komentarzy:

 1. Moim zdaniem to nie pączkowanie tylko szerzący się na takim jednym forum wirus pocztówkowy - z francuska zwany 'altruisme' ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. skąd mevo wzięła takie pocztówki? chętnie bym sobie takie nabyła...?

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba było napisać krócej: dostałam od mevo. I każdy by pomyślał, że przyszły stare mapy oprawione w stylowe ramy.

  Extra!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Agnieszko: Księgarnia w Opolu, w Galerii Opolanin ^_^


  Cleo: buhahahaha... dobre, dobry opis - a ja myślałam, że się już przyzwyczaiłaś xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Do czego? Do pączkowania? Nie..nie... musialam sobie odświeżyć lekcję biologi z podstawówki prowadzoną przez Panią Grażynę B.:P

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)