Hastings słynie z batali w której Normanowie pokonali armię Króla Harolda w 1066 roku. Dziś jest tętniacym życiem kurortem wakacyjnym, o...

Bitwa pod Hastings

/
2 Comments
Hastings słynie z batali w której Normanowie pokonali armię Króla Harolda w 1066 roku. Dziś jest tętniacym życiem kurortem wakacyjnym, oddalonym od Londynu o 90 minut jazdy pociagiem.
 Bitwa pod Hastings (14 października 1066) była decydującym starciem w inwazji Normanów na Anglię w 1066 roku, pomiędzy wojskami Normanów pod dowództwem Wilhelma Zdobywcy, a pospolitym ruszeniem anglosaskim dowodzonym przez króla Harolda II.
Głównym powodem inwazji była obiecana Wilhelmowi przez Edwarda Wyznawcę korona Anglii. Jednak na łożu śmieci Edward dał ją earlowi Wessexu Haroldowi Godwisonowi, który już dzień po śmierci Edwarda koronwał się na króla jako Harold II... że też z takich powodów wojny powstają....ech. 

Bitwa Hastings

You may also like

2 komentarze:

  1. tak, bitwa pod hastings, to dla brytyjczyków wydarzenie o ogromnej randze politycznej, historycznej i kulturowej. to coś co wpłyneło na historię anglii i na obecny wygląd jezyka angielskiego. hastings dla brytyjczyków to jak grunwald dla polakow, tyle, ze hastings wydarzylo sie jeszcze wczesniej... Norman bastards! jak mówią brytyjczycy....

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam,ze to ciekawe Titaniu co piszesz... Pojecia szczerze mówiąc nie miałam o tej bitwie.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)