Ja to mam szczęście jeśli chodzi o Mikisia. Po raz kolejny przysłał mi pocztówkę z Kleopatrą, mało tego na moje oko to jest akt, bowiem le...

Dlaczego Postać Kleopatry fascynowała ludzkość przez wieki?

/
6 Comments
Ja to mam szczęście jeśli chodzi o Mikisia. Po raz kolejny przysłał mi pocztówkę z Kleopatrą, mało tego na moje oko to jest akt, bowiem leży nago na mężczyźnie. Sama platforma zatytułowana jest "Sfinx", jednakże na odwrocie pocztówki jest napisane wyraźnie - Cleopatra. Aż chciałam skakać z radości ;) Nie wiem, jak mu się udaję odnaleźć takie pocztówki, ale jestem bardzo z tego faktu uradowana.
DZIĘKI MICHAŁ!!!


Cleopatra była kochanką najpotężniejszych ludzi swoich czasów, lecz obu doprowadziła do zguby. Dążyła do odrodzenia potęgi Egiptu, ale stała się jego ostatnią królową. Rozkazała zgładzić siostrę i brata-męża, jej także nie okazano litości. 
Kleopatra, jako władczyni starożytnego Egiptu, stała się bohaterką wielu utworów literackich, napisanych przez Szekspira, Shawa, Ludwiga, Norwida, Morstina i wielu innych.
Postać Kleopatry fascynowała ludzkość przez wieki. Kochanka Cezara i Antoniusza stała się bohaterką ponad 50 filmów i niezliczonych utworów literackich. Dante umieścił egipską rozpustnicę w „Piekle”. Nawet dzieci znają boską władczynię znad Nilu z opowieści o Asteriksie. Najsłynniejszy film, z Elisabeth Taylor w roli głównej, nakręcony w 1963 r., był tak kosztowny, że hollywoodzka wytwórnia 20th Century Fox o mało nie ogłosiła bankructwa. Kleopatra, „Nowa Bogini Kochająca Ojca”, była postacią niezwykłą – wykształcona, kipiąca energią, okrutna i żądna władzy, wykorzystująca niewieście wdzięki do osiągania celów politycznych. Spała z Cezarem i Antoniuszem nie z powodu swych lubieżnych chuci, lecz pragnęła mieć potomstwo z tymi najwspanialszymi mężami swoich czasów. Marzyła, że te dzieci zdobędą panowanie nad całym Wschodem, a ich orientalne imperium zachowa niezależność wobec rzymskiego mocarstwa.
O żadnej innej egipskiej kobiecie nie napisano tyle artykułow i utworów, nie wyświetlono tyle filmów i wzorowano się na samej postaci. Mało tego żaden inny władca Starożytnego Egiptu nie zdobył takiej popularności co ona sama. 

 -----------------------------------------------------------
Dodatkowo piekny Olimpijski znaczek 


You may also like

6 komentarzy:

 1. Wiesz, że nie zauważyłem tego mężczyzny? :mrgreen:

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak podejrzewam, ponieważ sugerowałeś tylko postawę sfinksa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie nie dziwię się sobie, gdyby tam leżała kobieta, to niechybnie bym ją dostrzegł ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. women rule! ha ha!
  a co do pocztówki, to bardzo zachecająca... :P :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Titania - zachęcająca? Ahahahah...

  OdpowiedzUsuń
 6. Zachęcająca do poznania Kleopatry :) Oczywiście :D

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)