Otrzymałam dwie ładne pocztówki oraz przyjemny list od Bernadety, znanej wszystkim z blogowego, jak i forumowego środowiska jako "mev...

Polska - Głubczyce

/
4 Comments
Otrzymałam dwie ładne pocztówki oraz przyjemny list od Bernadety, znanej wszystkim z blogowego, jak i forumowego środowiska jako "mevo"

1. Głubczyce - Zawsze sądziłam, że jest to maleńka miejscowość, tym razem jednak postanowiłam zapoznać się bliżej z tematyką. Podobnie jak Agnieszka ("Graża") również Bernadeta dzielnie promuję swoje miasto, co można jedynie chwalić - nie negować. Zatem, wracając do tematu - okazuję się,że Głubczyce to bardzo wiekowe miasto powiatowe - pierwsza wzmianka o nim pojawiła się już w średniowieczu (!). Idąc dalej tropem dowiedziałam się m.in. o wielu historycznych wzmiankach (!), o walorach miasta, o działalności kulturowej, oświatowej i społecznej oraz atrakcjach turystycznych. Czerpanie takich wiadomości doprawdy stanowi samą przyjemność. Na pocztówce mamy piękne zestawienie z lat trzydziestych XX wieku i obecnego stanu. 
 1. Ulica Kochanowskiego;
 2. Ratusz.

2. Anioł Śpiący - tego chyba nie muszę komentować ;) Na dokładkę, olimpijski znaczek - kolejny do 'kolekcji' 


Gorące podziękowania dla Nadawczyni ;)


You may also like

4 komentarze:

 1. Ta pierwsza kartka powinna przypasić grey'owi. Bardzo fajny pomysł na kartkę!

  OdpowiedzUsuń
 2. dokładnie o tym samym pomyślałem :)
  że dobrze wyglądałaby na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Grey'u uśmiechnij się ładnie do naszej Beni ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. wg mnie wyglada jakby ten anioł płonął :P a włosy razem z nim ;-)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)