Uwaga! Będzie tego trochę. Na początek o samym mieście - Jarosław –  niegdyś było to miasto styku trzech wyznań i trzech kultur: pol...

Jarosław, miasto styku trzech wyznań i trzech kultur.

/
2 Comments
Uwaga! Będzie tego trochę.

Na początek o samym mieście - Jarosław –  niegdyś było to miasto styku trzech wyznań i trzech kultur: polskiej, ukraińskiej i żydowskiej. Dziś jest to przede wszystkim miasto o bogatej tradycji i licznych zabytkach, ważny węzeł szlaków komunikacyjnych i centrum handlowe. Mało tego przeglądając informacje znalezione na necie, to tam ciągle coś się dzieje. Czytam zatem o kolejnych imprezach, organizacjach, stowarzyszeniach, spotkaniach , edukacji...itd. Czyli kierunek rozwojowy miasta zdaje się być dobrze wypromowany, jak to się ma do ówczesnej rzeczywistości od strony praktycznej może nam powiedzieć tylko Agnieszka. Co ciekawe poczytałam sobie także o pewnych nieznanych mi ciekawostkach historycznych. Coraz bardziej podoba mi się wyszukiwanie takich informacji :)  Niniejszym przechodzę do poszczególnej prezentacji :

1. Jarosław 2009 - ujęcie kadrowe - Kamienica Orsettich i ul. Grodzka.


2. Świetnie zobrazowana pocztówka w dosłownym tego znaczeniu. A teraz nie o Jarosławiu, lecz o Raciborzu , a dokładnie o fundacji i wydawnictwie AMUN - Artystów Malujących Ustami i Nogami. Wspaniałe dzieła.

3. "Park Nocą" 


4. "Maki" Na zakończenie zaś pocztówki Anne Geddes jakich jeszcze nie widziałam - Obie są rewelacyjne, ale pierwsza podbiła definitywnie moje serce.

5. Maleństwo w męskich dłoniach


6. Dwa małe śpiochy 
You may also like

2 komentarze:

  1. cieszę się Marysiu, że trafiłam. jeszcze bardziej niż Ty, bo już tak mam, że cieszę się, jak ktoś się cieszy ;p

    a co do Jarka, no tak. zawsze coś tam się dzieje, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy najwięcej ludzi ściąga do nas. :-)
    no i niesamowity klimat starówki, ale to trzeba zobaczyć na żywo ;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejny raz Aga dokonuje cudów- nowe wzory pocztówek. Tę drugą też mam- jeszcze dziś ujawnię :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)