Laos to przepiękny, śródlądowy (bo bez dostępu do morza) kraj azjatycki. Leży na Półwyspie Indochińskim, a turystów kusi przede ws...

Laos - kraj o etnicznej kulturze

/
2 Comments

Laos to przepiękny, śródlądowy (bo bez dostępu do morza) kraj azjatycki. Leży na Półwyspie Indochińskim, a turystów kusi przede wszystkim dziewiczą dżunglą, której nieprzebrane bogactwo pokrywa niemal całą krainę. Laotańczycy żyjący w tym skromnym państwie, w liczbie sześciu milionów, zamieszkują głównie wioski i trudnią się w nich uprawą ryżu. Malownicze położenie osad i życzliwość regionalnych mieszkańców również pozostają na długo w pamięci zagranicznych turystów.
Kultura

Laos jest krajem zamieszkanym przez liczne grupy etniczne, które żyją według własnych zasad, pielęgnując odrębność swojej kultury i zwyczajów. Ważnym elementem kultury jest religijność mieszkańców Laosu, która z kolei jest silnie związana z tradycyjną muzyką. Muzycy grają na narodowym instrumencie zwanym Khaen, który jest  typem bambusowego fletu o prehistorycznych korzeniach. Khaen tradycyjnie towarzyszy wokaliście w klasycznym typie laotańskiej muzyki lam.

W kulturze mieszkańców bardzo ważna jest uprawa ryżu (także z powodów religijnych). Laotańczykom najbardziej smakuje ryż sklejony i uprawiają go często w przydomowych ogródkach ku czci swoich zmarłych rodziców lub na skraju pola, co oznacza, że rodzice wciąż żyją. Warzywa w dużych ilościach są podstawą laotańskiej kuchni.

źródło - http://www.abclaos.plYou may also like

2 komentarze:

  1. ...śliczne...
    ...chciałabym wrócić do lat beztroski...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja także. Dzieciaki potrafią byc niesamowite wąłsnie przez swoją niewinosc.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)