Co zwiedzić w Laosie? Koniecznie trzeba zwiedzić najsłynniejsze i najpiękniejsze miasto laotańskie – Luang Prabang . To dawna stolic...

Laos, co zwiedzić w Laosie?

/
3 Comments

Co zwiedzić w Laosie?

Koniecznie trzeba zwiedzić najsłynniejsze i najpiękniejsze miasto laotańskie – Luang Prabang. To dawna stolica Laosu, w której można zobaczyć pałac królewski. Ponadto warto przyjrzeć się tamtejszej specyficznej architekturze kolonialnej – mieszance lokalnych stylów połączonych z nutką wpływów francuskich osadników. W miasteczku istnieją zachwycające jaskinie ze świątynnymi wnętrzami oraz zachwycające wodospady. Atrakcją turystyczną jest również nocny bazar, pełen świeżych owoców i innych rozkoszy dla podniebienia, a także pamiątek dla turystów.
Warto zauważyć, że w Laosie bez trudu można porozumieć się po angielsku. Turyści nie powinni mieć kłopotu z komunikacją z przesympatycznymi mieszkańcami tego azjatyckiego państwa.
Warto pokusić się o zwiedzanie laotańskich lasów czy spływ największą rzeką regionu czyli – Mekongiem. Spragnieni ciszy turyści mogą odwiedzić nadrzeczną wioskę Muang Ngoi, w malowniczych górzystych rejonach. Jest ona niemal odcięta od świata i pozbawiona prądu w dzień – prawdziwy odpoczynek od cywilizacji.

Egzotyczna przyroda Laosu

Piękne, dziewicze rejony lasu laotańskiego obfitują też w niezwykłe gatunki zwierząt. Przykładem są obecne tu słonie, gibbony, małpki oraz niezwykle rzadkie zwierzę laotańskie zwane – saola czyli „jednorożec”. Miłośników przyrody intryguje także odkryty w 1996 roku laotański szczur skalny z puszystym ogonem, co upodabnia go często do wiewiórki.


źródło - http://www.abclaos.plYou may also like

3 komentarze:

  1. To jakaś tajska ekipa na Olimpiadę w Vancouver czy jak? :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeciez widac wyraznie, że są po ataku na shopping centre :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)