Czarno-białe zdjęcia to coś co uwielbiam od dawna. Pamiętam jak za czasów małej dziewczynki, uwielbiałam zakradać się do puszki Babci, aby...

Pocztówka od żołnierza z okresu wojny.

/
0 Comments
Czarno-białe zdjęcia to coś co uwielbiam od dawna. Pamiętam jak za czasów małej dziewczynki, uwielbiałam zakradać się do puszki Babci, aby zobaczyć wszystkie stare zdjecia, lub otwierać wielki album mamy, w którym takie zdjęcia również się znajdywały.

Ta fascynacja pozostała mi do dziś. Gdy doliczę do tego moje osobiste zainteresowania tematyką wojenną, można było się spodziewać, że gdy ujrzałam tą pocztówkę w antykwariacie, nie mogłam odejść z pustymi rękami. "Pocztówki z duszą", tak je nazywam, bo w istocie, posiadają duszę - spisane na kartce emocje, wspomnienia, wzruszenie, tęsknotę itd...


Zdjęcie to przedstawia belgijskiego żółnierza, który pisał do swoich rodziców, oznajmując im, że nie otrzymał pozwolenia na powrót do domu. Całość napisana została ołówkiem, cieszę się, że treść jest czytelna i nic się nie rozmazało.


Pocztówka ta została poddana koloryzacji, dlatego starałam się odtworzyć jej pierwotny wygląd, a przynajmniej moje wyobraźnie jak mogłaby wyglądać przed koloryzacją.

Koloryzacja starych zdjęć

Zdjęcie żółnierza

 zdjęcie wojenne poddane koloryzacji

List z okresu wojny


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)