W roku 391 cesarz bizantyjski Teodozjusz zamknął wszystkie pogańskie świątynie w całym cesarstwie egipskim. Ta akcja zakończyła cztery tys...

Odkrycie hierogrifów

/
0 Comments
W roku 391 cesarz bizantyjski Teodozjusz zamknął wszystkie pogańskie świątynie w całym cesarstwie egipskim. Ta akcja zakończyła cztery tysiące lat tradycji oraz przesłanie starożytnego języka egipskiego, który zaginął na 1500 lat!

Dopiero odkrycie kamienia z Rosetty i praca Jean-François Champolliona (1790-1832) sprawiła, że język i kultura starożytnego Egiptu obudziła się z długiego snu. Dziś, z racji ogromnej ilości ich literatury, wiemy więcej na temat społeczeństwa egipskiego niż większość innych starożytnych kultur.

Odkrywanie hierogrifów

Skrypt został opracowany około czterech tysięcy lat przed naszą erą i był również systemem dziesiętnym numeracji aż do milliona. Wczesne formy obrazu nigdy nie zostały odrzucone lub uproszczone, prawdopodobnie dlatego, że są one tak bardzo miłe dla oka.
Hieroglify były nazywane przez Egipcjan, "słowa Boga" i były wykorzystywane głównie przez kapłanów.

Te starannie narysowane symbole nadawły się idealne do dekorowania ścian świątyń, ale również do prowadzenia bieżącej działalności ponieważ nie było innego skryptu.You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)