Niektóre miasta mają niepowtarzalny klimat - emanują magią i niezwykłą atmosferą. Jednym z nich jest leżący nad rzeką Missisipi Nowy Orlea...

Tajemnice Nowego Orleanu. Secrets of New Orleans.

/
0 Comments
Niektóre miasta mają niepowtarzalny klimat - emanują magią i niezwykłą atmosferą. Jednym z nich jest leżący nad rzeką Missisipi Nowy Orlean. Jest to największe miasto stanu Luizjana. Założone zostało w 1718 roku przez osadników francuskich. Pozostałością po nich jest najstarsza część miasta - Dzielnica Francuska. Jej ulice w dzień i w nocy rozbrzmiewają muzyką. Nie bez powodu Nowy Orlean uznawany jest za kolebkę jazzu.

 nowy orlean

Wraz z Francuzami do Nowego Orleanu przybyli niewolnicy i to im miasto zawdzięcza kolejną rzecz, z której słynie to miasto - czarną magię, voodoo czy hoodoo. Obecnie są one częścią lokalnego folkloru, jego nieodłącznym elementem. Połączenie muzyki, upału i mrocznego klimatu sprawia, że magia jest tu na porządku dziennym. Czuje się ją w powietrzu. W starej dzielnicy roi się od sklepów ezoterycznych, wróżek i czarownic. Można tam kupić laleczki voodoo, zamówić rytuał i poznać przyszłość. Nowy Orlean nazywany jest najbardziej nawiedzonym miastem Ameryki. Podobno prawie każdy dom w tej części miasta ma swoje duchy.


 pocztówka z Nowego orleanu

Nowy Orlean zbudowany jest na terenach podmokłych i stale osiada. Z tego też powodu zamiast chować zmarłych w ziemi, buduje się dla nich kamienne grobowce. Zgodnie z tradycjami religii voodoo bogowie po stworzeniu ludzi zapomnieli o nich. O łaskę bóstw można starać się przez duchy. Dlatego też ludzie przychodzą odwiedzać swoich zmarłych i składają przy grobowcach dary dla ich duchów. Szczególnie chętnie odwiedzany jest grobowiec najsłynniejszej kapłanki voodoo - Marii Laveau. Ciekawe jest, że nie ma w nim ciała Marii - jak głosi legenda, po 200 latach życia kobieta zniknęła w nieznanych okolicznościach i jej grób jest tylko symboliczny.

Poczytaj więcej o Nowym Orleanie - tutaj


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)