To Lenin stworzył pierwszą prawdziwie nowoczesną maszynę propagandową , a jego najbardziej kolorową, dramatyczną i oryginalną form...

Rosyjska maszyna propagandowa.

/
0 Comments
To Lenin stworzył pierwszą prawdziwie nowoczesną maszynę propagandową, a jego najbardziej kolorową, dramatyczną i oryginalną formą był plakat.

propaganda Rosja

Chociaż plakaty zostały wyprodukowane w Rosji przed rewolucją, były przyćmione przez niezwykłe plakaty propagandowe z Sowietami. Lenin wziął jednak odpowiedzialność za stworzenie pierwszej prawdziwie nowoczesnej maszyny propagandowej, od znaczków pocztowych do zabytkowych rzeźb - wszystko z celem budowania władzy radzieckiej.

  "Continue fighting this scourge so it never returns"! 1941
Charakterystyczny styl radzieckiego plakatu powstał w czasie wojny i walki. Zawsze był lakoniczny, wyrazisty i prosty. Nawet z daleka został zauważany przez spacerujace osoby. Plakat zwykle opisywały jedna lub dwie postacie, których działania zostały podkreślone przez charakterystyczny ruch

rosyjska propaganda

Wyraźny kontrast postaci centralnych (grupy) w porównaniu z resztą obiektów w składzie, wyróżniała najlepsze prace. Ostatecznie artyści zaczęli zwracać większą uwagę na naturę ludzką, i dowiadywać się jak przekazać osobowość i emocje poprzez mimikę ich bohaterów - dzięki czemu plakaty były bardziej energiczne i skuteczne.

 


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)