Od upadku Muru Berlińskiego , Brama Brandenburska stała się symbolem zjednoczenia Niemiec . Pariser Platz , opuszczony obszar w cza...

Brama Brandenburska - symbol zjednoczonych Niemiec.

/
0 Comments
Od upadku Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska stała się symbolem zjednoczenia Niemiec. Pariser Platz, opuszczony obszar w czasie zimnej wojny, został odbudowany i odzyskał swoją świetność w 19 wieku. 
Brama Brandenburska znajduje się na Unter den Linden, przy głównym bulwarze w Berlinie. Stanowiła ona pierwotnie część muru wokół Berlina i była głównym dostępem do miasta. Jest to jedyna brama, która pozostało z dawnych murów obronnych


The Brandenburg Gate

Monumentalna brama została zaprojektowana przez Carla Gottharda na prośbę cesarza Wilhelma II. Konstrukcja bramy, 65,5 m szerokości i 28 metrów wysokości została oparta na Propyleje, bramy  Akropolu w Atenach. Została zbudowana w latach 1778 1791 i zastąpiła starą bramę miasta. Potrzebne były kolejne cztery lata, aby zakończyć dekoracje, w tym również elementy przedstawiające wydarzenia z mitologii greckiej.

Brama Brandenburska zjednoczenie Niemiec

Budowana po wojnie siedmioletniej, w czasach umacniania Prus podczas gdy w Polsce trwał Sejm Czteroletni, w roku rewolucji francuskiej została wzbogacona kwadrygą, którą powoziła naga wówczas Wiktoria, bogini zwycięstwa uwieńczona dębowymi liśćmi. Na biało pomalowana budowla nazwana została wtedy Bramą Pokoju.


Brama Brandenburska jako symbol Pokoju i Wolności od 3 października 1990, w rocznicę Zjednoczenia Niemiec, jest znowu w swej oryginalnej formie. Remont tej historycznej budowli trwał dwa lata.

De Brandenburger Tor - het symbool van een verenigd Duitsland.
 


You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)