C.C. Beall był komercyjnym ilustratorem , który rysował komiksy i okładki książek . Głownie opierał się na plakatach z okresu II wojny ś...

7th War Loan "Now- All Together" Postcard & Poster - C.C. Beall

/
0 Comments
C.C. Beall był komercyjnym ilustratorem , który rysował komiksy i okładki książek . Głownie opierał się na plakatach z okresu II wojny światowej. Szczególną popularność zyskały fotografie Rosenthal Joe , które miały ogromny wpływ po ich publikacji w ramach doniesienia o walce . Ten plakat był częścią kampanii na rzecz 7 pożyczek/kredytów wojennych, która odbyła się w maju 1945 roku , zaledwie dzień po zwycięstwie w Europie. Urzędnicy obawiajali się, że klęska Niemiec może zmniejszyć sprzedaż obligacji. Napis na plakacie : " A teraz wszyscy razem ", z Iwo Jima obrazem miał odwoływać do ducha zbiorowego patriotyzmu i wzmocnienia sprzedaży obligacji. Były co najmniej cztery zastosowania tego zdjęcia w 7. kampanii , która w rezultacie przeszedła wszelkie oczekiwania , a próg 156 miliardów dolarów został podniesiony .

all togrther postcardYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)