Konkurs na Projekt pomnika wygrał w 1948 Amerykański architekt Eero Saarinem . Nie dożył on jednak ukończenia budowy . ...

Łuk Wjazdowy w Sant Louis

/
0 Comments

Konkurs na Projekt pomnika wygrał w 1948 Amerykański architekt Eero Saarinem. Nie dożył on jednak ukończenia budowy.

Arch in Saint Louis

Łuk Wjazdowy w St.Louis to nić innego jak wysoka symboliczna brama z błyszczącej Stali nierdzewnej, która upamiętnia rolę St Louis jako "Wrota na Zachód" w pionierskich czasach.
Wznosi Się na 192 mw górę i ma kształt tęczy, co symbolizuje nadzieje na przyszłość i pojednanie między bogiem a ludzkością. Kształt tęczy wydaje się więc najbardziej odpowiedni dla pomnika tysięcy mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy wyruszali z wielkimi nadziejami ze znanego sobie świata, aby zaludnić otwarte przestrzenie na zachodzie. Łuk wyraża ekscytację przedsięwzięciem i jest  kolosalnym dokonaniem, jakim byl podbój Dzikiego Zachodu.


nocny widok na Saint Louis
 
Wewnątrz Luku znajdują się windy docierające zrobić iluminatorów wysoko w górze, skad roztacza się wspaniały widok na St Louis i rzekę Mississippi.

pocztówka St.LouisYou may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)