Celem tego projektu jest możliwość otrzymywania pocztówek z całego świata całkowicie za darmo. No, prawie za darmo! Główna zasada to: j...

Projekt POSTCROSSING !

/
1 Comments

Celem tego projektu jest możliwość otrzymywania pocztówek z całego świata całkowicie za darmo. No, prawie za darmo! Główna zasada to: jeśli wyślesz pocztówkę, otrzymasz co najmniej jedną w zamian od losowo wybranego Postcrossera z jakiegoś zakątka świata.
Dlaczego? Ponieważ oprócz autora również inni lubią otrzymywać pocztę tradycyjną drogą. Element zaskoczenia przy otrzymywaniu pocztówek z różnych zakątków świata (z pewnością o niektórych nigdy nie słyszałeś), może zamienić Twoją skrzynkę pocztową w skrzynkę niespodzianek – a kto by tego nie chciał? 

map of postcrossing


JAK TO DZIAŁA : 
Po pierwsze, wersja skrócona:
  1. pobierz adres pocztowy ze strony
  2. wyślij pocztówkę na podany adres
  3. poczekaj, aż otrzymasz pocztówkę
  4. zarejestruj otrzymaną pocztówkę w systemie

Pierwszy krok to pobranie adresu pocztowego innego użytkownika, do którego musisz wysłać pocztówkę. Otrzymasz adres pocztowy odbiorcy oraz numer ID pocztówki (np.: PL-9500) poprzez email. Unikalny numer ID pocztówki identyfikuje ją w systemie. Następnie musisz wysłać pocztówkę z wyraźnie napisanym na niej numerem ID. To pozwoli odbiorcy zarejestrować Twoją pocztówkę w Postcrossingu, co jednocześnie spowoduje, że Twój adres pocztowy pojawi się jako następny w kolejce do pobrania przez osobę, która będzie wysyłać pocztówkę.
Na początku może znajdować się w drodze maksymalnie 5 Twoich pocztówek. Za każdym razem, gdy Twoja pocztówka zostanie zarejestrowana, możesz pobrać kolejny adres pocztowy.
Czy masz jeszcze jakieś pytania? Sprawdź pomoc albo forum.

You may also like

1 komentarz:

  1. Super post! ;) Warto do postcrossingu zaprosić jak największą liczbę osób! Świetny pomysł :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)